Megalázó veszprémi 60 perc után félsiker az Eb-nyitányon az orosz nők ellen

Shares

#ehfeuro2014Negatív adósság törlesztésével kell kezdenünk a kézilabdás értékeléseket, hiszen a veszprémiek Mannheimben volt kalandját is le kell vezetnünk -kissé megkésve. Szerencsére Kovács László tanár úr – állandó, felkért szakértőnk – vállalta a rövid elemzéseket, így most a Löwen elleni BL-meccsről, majd a női kézilabda Eb első magyar mérkőzéséről, a magyar-orosz találkozóról  is elmondta véleményét.

„A Veszprém eléggé megalázó 60 percet hagyott maga mögött a Löwen otthonában, ezt kár lenne tagadni. Amit ezen az estét a németek felvonultattak, az erejüket meghaladó próbát jelentett Carlos Ortega mester tanítványainak. Valóban kicsattanó erőben játszottak a hazaiak, akik gyors keresztmozgásaikkal megoldhatatlan feladat elé állították a vendég veszprémieket. Imponáló volt, hogy az első 50 percben szinte változatlan kezdő sorral játszottak a németek, majd amikor a meccs eldőltét követően sorra bejöttek a cserejátékosok, azok is az elvárható felett produkáltak.”

– A korábbi BL-erőpróbákon az új szerzemény, Mikler Roland óriási sorozatot produkált. Ez alkalommal azonban nem volt képes hozni a tőle már megszokott százalékot.

„Erről elsősorban nem ő tehet, hiszen egészen más a helyzet, amikor egy kapus előtt egy jó védőfal mozog, az ellenfelek támadói pedig legtöbbször még kellő zavarásban is részesültek. Most jóval szellősebb volt a védekezés, ráadásul elsősorban Petersson leginkább felfelé lőtt, ami Miklernek nem a legerősebb oldala.”

– Mit látott a hosszú idő után ismét pályára került Nagy Lászlótól?

„Az ő beállása mindenképpen jótékonyan hatott az MKB-MVM-re, feljebb is jött a csapat, de azért ő is eladott három labdát, ami ezen a szinten nem elfogadható dolog.”

 A Veszprém végül 32-25-re kikapott, a magyar női válogatott viszont rendkívül hullámzó találkozón 29-29-re végzett a korábbi négyszeres világbajnok oroszokkal szemben.

„Ez az orosz válogatott már messze nem az előző években megszokott, nagydarab és igen lassú játékosokra épül, ami azt bizonyítja, hogy a válogatotthoz ismét visszakerült, „nagyhangú” Jevgenyij Trefilov kapitány képes a megújulásra. A mezőnyjátékosaik jóval mozgékonyabbak, s náluk játszott a meccs egyértelműen legjobb kézilabdázó nője, a mindössze 19 éves Darija Dmitrijeva is.”

– A magyar nemzeti együttes miért nem tudott nyerni?

kezi_Németh András, 440

„Ennek több oka is van. A többszöri és jelentős orosz vezetést ismételten kiegyenlítették, két góllal is megléptek, de nyerni mégsem sikerült. A második félidőben bevetett 5+1-es védekezés valóban jó fegyvernek bizonyult, abban viszont nem értek egyet Németh Andrással, hogy a bírók számunkra hátrányos stílusban vezették a meccset. Tomori Zsuzsa kiállítása pedig ugyancsak nehezen vitatható.”

– Az utolsó támadást mi vezethettük, s ennek gólra váltása mindössze nyolc másodpercünk maradt.

„Én nem kértem volna időt, hiszen rendezetlen védelem ellen támadhattunk volna. A játék megállításával viszont az oroszoknak megadtuk az esélyt arra, hogy rendesen felálljanak. Így el is úszott a lehetőség, maradt a döntetlen. Számomra az egyértelmű pozitívumot a valóban fiatal Bíró Blanka bravúrjai jelentették. A három magyar kapus – Herr Orsolya, Kiss Éva és ő – közül messze a legtöbbet mutatta.”