Megerősítette második helyét a Ferencváros, tovább menetel az Újpest

Gyomber GaborA Ferencváros egygólos győzelmet aratott Pakson a labdarúgó NB I 28. fordulójában. AZ MTK Budapest egy góllal kapott ki Újpesten, így a zöld-fehérek négy pontos előnyre tettek szert az MTK előtt.

A Ferencváros futballozott mezőnyfölényben, de a Paks játszott kapura veszélyesebben az első félidőben. A hazaiak többször is egészen közel álltak a gólszerzéshez, míg az FTC ritkán találta el a paksi kaput. Végül mégis a fővárosiak szereztek vezetést, mégpedig a ráadáspercben egy szabadrúgást követően.

Varga ívelt előre szabadrúgásból, Batik visszafejelte az alapvonaltól, Gyömbér Gábor pedig a kapuba bombázott (0-1)

A második félidőben jobbára a mezőnyben folyt a játék, mindkét oldalon esett egy-egy gól, melyet les miatt nem adott meg a bíró. Kiegyenlített mérkőzésen fontos három pontot szerzett a Ferencváros.

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője– Az első lehetőség előttünk adódott Böde révén, de aztán a Paksnak is voltak helyzetei. Sok volt a pontatlanság, jobban kell vigyáznunk a labdára, különösen idegenben. A második félidőben átszerveztük a csapatot, a középpályán nagyobb létszámmal biztonságosabb lett a játékunk. Nagy Ádám először kapott lehetőséget bajnokin, remek formában van, megérdemelte a lehetőséget. A második félidőben már kézben tartottuk a mérkőzést, a második gólt viszont nem tudtuk megszerezni, pedig ez fontos lenne, főleg idegenben. Tudtam a találkozó előtt is, hogy nem lesz csodaszép meccs. Épp ezért elégedett vagyok, hogy fontos három pontot szereztünk, főleg, hogy az MTK kikapott. Önbizalommal és örömmel vághatunk neki a következő hétnek, így készülhetünk a Magyar Kupa döntőjére.

A fővárosi csapat – amely immár sorozatban 18 bajnoki találkozón maradt veretlen – megerősítette második helyét, mivel előzőleg közvetlen üldözője, az MTK kikapott az Újpesttől.

A mindössze harmadik hazai vereségét elszenvedő Paks az Európa Liga-indulást érő negyedik helyért küzd, de a két ponttal előtte álló Debrecen vasárnap növelheti vele szemben az előnyét, a mögötte következő Újpest pedig pontszámban beérte őt.

OTP Bank Liga, 28. forduló:

Paksi FC-Ferencváros 0-1 (0-1)
Paks, 3287 néző, v.: Pintér
Gól: Gyömbér (45+1.)
Kiállítva: Cukic (87.)
Paks:  Molnár P. – Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Báló – Kecskés (Balázs, 64.), Kesztyűs (Hahn, 79.) – Haraszti, Bertus, Bartha – Könyves.
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa (Batik, 8.), Pavlovic, Ramírez – Varga R. (Nagy D., 76.), Cukic, Lamah, Gyömbér, Ugrai (Nagy Á., 46.) – Böde.

Tovább menetel az Újpest

Az Újpest FC sorozatban ötödik győzelmét aratva 1-0-ra nyert a vendég MTK Budapest ellen.

Az első félidő első fele szinte eseménytelenül telt el, helyzetig egyik csapat sem jutott el. Az Újpest birtokolta többet a labdát, de nem tudta átjátszani az MTK védelmét. A folytatásban kissé megélénkült a játék, gól azonban nem esett a szünetig.

A fordulást követően a korábbiaknál lendületesebb volt mindkét gárda, akadt egy-két helyzet is, de aztán ismét visszaállt az első félidőben tapasztalt iram. Az Újpest közelebb állt a gólhoz, végül egy szabadrúgásból előnyhöz jutott. A hajrá is a lila-fehéreké volt – Ojo kapufát lőtt -, így megérdemelten tartották otthon a három pontot.

A harmadik helyen álló vendégeknek hatmeccses veretlenségi sorozata szakadt meg.

Nebojsa Vignyevics, a mérkőzés után: – Örülünk az öt győzelemnek. Fontos, hogy a nézők élvezzék a játékot, már nem a helyezés számít.

Garami József, a mérkőzés után: – A vereség ellenére nem mumus az Újpest. Voltak olyan momentumok, amikor megnyerhettük volna a meccset, de a hazaiak jobban játszottak a második félidőben, több helyzetet alakítottak ki, így megérdemelten győztek. Mumusról nem beszélek.

Újpest FC-MTK Budapest 1-0 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 1381 néző, v.: Erdős
Gól: Litauszki (74.)
Újpest FC: Balajcza – Nego, Heris, Litauszki, Forró – Hudák, Stanisavljevic (Addo, 92.) – Nagy G., Bardhi (Sankovic, 54.), Suljic (Cveijba, 94.) – Ojo.
MTK Budapest: Hegedűs L. – Baki, Vukmir, Poór (Vadnai, 44.), Vass Á. – Pölöskei Zs., Thiam – Horváth Zs., Kanta J., Csiki (Bese, 69.) – Torghelle.