Megmenekült a kieséstől az AFC Bournemouth

Angliában ezen a hétvégén rendezik a legendás FA Kupa 3. fordulóját, amelyben már valamennyi Premier Ligás csapat is érdekelt.

Max Power (Wigan Athletic) fogja a fejét egy kihagyott lehetőség után

Péntek este a Manchester United simán, míg a Liverpool a városi derby-n nehezen jutott tovább. Nevezetesen az Everton a második játékrész derekán Gylfi Thor Sigurdsson révén kiegyenlített, ám a hajrában a Liverpool új szerzeménye Virgil van Dijk győztes gólt fejelt Jordan Pickford kapujába.

Szombaton a Manchester City 4-1-re nyert a Burnley ellen, a vendégek vezettek ám a második játékrész derekán Kun Agüero két percen belül fordított, majd Leroy Sané és Bernardo Silva is bevette a Burnley kapuját.

A harmadosztályú Peterborough United 3-1-re nyert a birminghami Villa Parkban. Keinan Davis rvén hiába szerzett vezetést az Aston Villa, a vendégek az utolsó negyedórában fordítottak. Marcus Maddison két gólpasszt osztott ki, míg Jack Marriott kétszer vette be Jed Steer kapuját.

A szintén harmadosztályú Milton Keyns Don a mali Ousseynou Cissé egyetlen góljával nyert a Queens Park Rangers otthonában.

Öt találkozón nem született gól, így újrajátszásra kényszerül a Leicester City, a Chelsea, a Reading, a Cardiff City és a Swansea City is.

A negyedosztályú Mansfield Town a Championship 3. helyén álló Cardiff City otthonában ért el 0-0-ás döntetlent.

A League One (harmadosztály) listavezető Wigan Athletic fél óra után két góllal vezetette az AFC Bournemouth (Premier League) otthonában, ám a hazaiak Lys Mousset szépítő találata után a 92. percben Steve Cook góljával kiegyenlítettek (2-2).

Eddie Howe csapata így megmenekült a kieséstől, ám a megismételt mérkőzést már a Wigan Athletic pályáján vívják meg a felek.

A 3. fordulóból vasárnapra maradt még négy mérkőzés, míg a Brighton & Hove Albion-Crystal Palace találkozót hétfő este rendezik meg.