Megszakadt Zidane sikersorozata

Zidane tehetetlenül rúg a levegőbe az oldalvonal mellett. Fotó: Chema Rey/Marca

Az FC Barcelona és a Real Madrid is ikszelt szerda este. Franciaországban Mario Balotelli duplázott a Monaco ellen. A Bayern München hármat gurított Dárdai Pál csapatának.

A hétközi európai labdarúgó-bajnokságok rangadóját Barcelonában rendezték, ahol az Atletico Madrid volt a katalánok vendége. A két csapat legutóbbi két barcelonai mérkőzésén a katalán csapat nyert, ám a tavaszi Bajnokok Ligája párharcból az Atletico Madrid került ki győztesen, miután a kétgólos vereség után hazai pályán 2-0-ra nyert a Barcelona ellen.

A 41. percben Andres Iniesta kitűnő bal oldali beadását a kapu elé berobbanó Ivan Rakitic fejjel csúsztatta a bal alsó sarokba (1-0). Diego Simeone a madridiak vezetőedzője a 60. percig volt türelemmel az Atletico támadójátékával, ekkor egyszerre cserélte be Fernando Torres és Ángel Correát. Nyerő húzás volt, hiszen egy perccel később egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Torres ugratta ki Ángel Correát, aki 15 méterről a kapufa segítségével helyezett a jobb alsó sarokba (1-1). Ezt a gólt már a kispadról nézte Lionel Messi, akit Luis Enrique az 59. percben cserélt le, az argentint Arda Turan váltotta.

Madridban az első félidő ráadásában a Villarreal jutott vezetéshez, Sergio Ramos 16-oson belüli kezezése után Bruno Soriano egy szemtelen panenkás büntetővel vette be Kiko Casilla kapuját (0-1). A Real Madrid csapatkapitánya rögtön a második játékrész elején kijavított a hibáját, James Rodriguez szöglete után Sergio Ramos a jobb alsó sarokba bólintott (1-1).

Zinedine Zidane a második félidőben Daniel Carvajal mellett bevetette Lucas Vázquezt és Alvaro Maratát is, ám a Real Madrid nem tudta megszerezni a győztes gólt. Ezzel megszakadt a francia sztáredző sikersorozata, Zidane-nal a Real Madrid március 2-a óta zsinórban 16 bajnoki mérkőzést nyert meg.

Primera Division, 5. forduló:

FC Barcelona – Atletico Madrid 1-1 (1-0)
Gól: Rakitic (41.), ill. Á. Correa (61.)

Real Madrid – Villarreal 1-1 (0-1)
Gól: Sergio Ramos (48.), ill. Bruno Soriano (45., 11-es)

Celta de Vigo – Sporting Gijon 2-1 (0-0)
Gól: Hugo Mallo (66.), Iago Aspas (87., 11-es), ill. D. Cop (80., 11-es)

Real Sociedad – Las Palmas 4-0 (3-0)
Gól: Willian José (1., 53., 11-es), C. Vela (22., 11-es), Zurutuza (35.), ill. Tana (56.)
Kiállítva: K. Boateng (21., Las Palmas)

Granada – Athletic Bilbao 1-2 (1-1)
Gól: Carcela (44.), ill. Raúl Garcia (15.), A. Laporte (77.)

[Customads id=646335]

Olaszországban a Juventus és az AS Roma is egyaránt 4-0-ra nyert. Nagy Ádámot a 79. percben cserélte le Roberto Donadoni, a Bologna 2-0-ra nyert a Sampdoria ellen, a cseh Ladislav Krejci két gólpasszt osztott ki.

A Palermo a macedón Ilija Nestorovski góljával nyert Bergamóban. A vendégeknél Balogh Norbert a 84. percben állt be Alessandro Diamanti helyére. Sallai Roland ezúttal nem kapott játéklehetőséget Roberto De Zerbitől.

Serie A, 5. forduló:

AS Roma – Crotone 4-0 (2-0)
Gól: El Shaarawy (26.), Mohamed Salah (37.), Dzeko (48., 57.)

Juventus – Cagliari 4-0 (3-0)
Gól: Rugani (14.), Higuain (33.), Dani Alves (39.), Ceppitelli (83., öngól)

Bologna – Sampdoria 2-0 (1-0)
Gól: S. Verdi (45.), M. Destro (50.)

Atalanta – Palermo 0-1 (0-0)
Gól: Nestorovski (89.)

Chievo Verona – Sassuolo 2-1 (2-1)
Gól: Rigoni (21.), L. Castro (40.), ill. G. Defrel (28.)

Empoli – Internazionale 0-2 (0-2)
Gól: Mauro Icardi (10., 17.)

Udinese – Fiorentina 2-2 (2-1)
Gól: D. Zapata (26.), Danilo (45.), ill. K. Babacar (30.), Bernardeschi (52., 11-es)

Bundesliga, 4. forduló:

Bayern München – Hertha BSC 3-0 (1-0)
Gól: Ribéry (16.), Thiago Alcantara (68.), Robben (72.)

Schalke 04 –  1. FC Köln 1-3 (1-1)
Gól: Huntelaar (36.), ill. Ösako (38.), Modeste (77.), Zoller (83.)

Werder Bremen – FSV Mainz 05 1-2 (1-0)
Gól: Hajrovic (12.), ill. Y. Malli (87.), De Blasis (90.)

Red Bull Leipzig – Borussia Mönchengladbach 1-1 (1-0)
Gól: T. Werner (6.), ill. F. Johnson (84.)

Bayer Leverkusen – Augsburg 0-0

Ligue 1, 6. forduló:

Nizza – AS Monaco 4-0 (2-0)
Gól: Baysse (17.), Balotelli (30., 68.), Plea (86.)

Olympique Lyon – Montpellier 5-1 (2-1)
Gól: N. Fekir (36., 11-es, 57.), C. Tolisso (42., 71.), M. Cornet (75.), ill. M. Sanson (4.)
Kiállítva: M. Poaty (8., Montpellier)

Rennes – Olympique Marseille 3-2 (1-1)
Gól: G. Sio (41.), Grosicki (86., 11-es), A. Hunou (88.), ill. B. Gomis (44., 11-es, 50.)

Metz – Bordeaux 0-3 (0-1)
Gól: Malcolm (36.), Laborde (71.), Thelin (76., 11-es)

Angers – Caen 2-1 (1-0)
Gól: Ketkeophomphone (12.), C. N’Doye (54.), ill. Y. Karamoh (71.)

Guingamp – Lorient 1-0 (0-0)
Gól: J. Briand (63., 11-es)