Megszerezte első idegenbeli győzelmét a Haladás

Megszerezte idénybeli első idegenbeli győzelmét a Swietelsky Haladás, amely a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 18. fordulójában a Puskás Akadémia otthonából hozta el a három pontot 3-1-es sikerével.

A pályafutása 300. NB I-es mérkőzésén pályára lépő Szakály Péter egy bombagóllal már a harmadik percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de a vendégek hamarosan egyenlíteni tudtak a Schimmer lerántásáért megítélt 11-esből. A folytatásban többnyire a mezőnyben folyt a játék, a Puskás Akadémia erőltette jobban a támadásokat, de a szünetig több gól már nem esett.

A szünet után is inkább a hazaiaknál volt a labda, a Haladás elsősorban kontratámadásokra épített, s egy szabadrúgás után sikerült átvennie a vezetést.

Az 59. percben vezetést szerzett a Haladás: egy jobb oldali szabadrúgás után Stef Wils belsőzött a kapuba, 1-2. A 83. percben, egy bal oldali Haladás-akció után Ramos dönthette volna el a mérkőzést, Vanczák blokkolni tudott. Végül a Haladás még hozzá is tett az előnyéhez: Ramos állította be a 3-1-es végeredményt.

A szombathelyi együttes korábbi hét idegenbeli meccsén mindössze egy pontot tudott gyűjteni.

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Puskás Akadémia FC-Haladás 1-3 (1-1)
Felcsút, Pancho Aréna, 700 néző, v.: Vad II.
Gól: Szakály P. (3.), illetve Ramos (14., 94., az elsőt 11-esből), Wils (59.),
Puskás Akadémia FC: Hegedüs – Csilus, Vanczák, Spandler, Balogh B. – Molnár G. (Bacelic-Grgic, 68.), Szakály P., Márkvárt (Szécsi, 79.), Mevoungou – Prosser, Perosevic (Diallo, 57.)
Haladás: Király – Schimmer, Wils, Németh Mi., Bosnjak (Williams, 33.) – Jagodics M., Mészáros, Rácz (Grumic, 91.), Németh Má. (Kovács L., 61.), Halmosi – Ramos.

Szabó János duplázott a Vasas ellen

Az első félidőben mindkét gárda sok hibával futballozott, így igazi nagy helyzetet nem láthatott a kis létszámú publikum.

A fordulást követően kétszer is villant a Paks válogatott védője, Szabó János, aki előbb egy szöglet után fejjel, majd egy remekül eltalált lövéssel gyakorlatilag hét percen belül el is döntötte a három pont sorsát. A 72. percben szépített a Vasas egy hatalmas bombagóllal, de még ugyanebben a percben visszaállította a kétgólos különbséget a hazai csapat egy másik védő, Lenzsér Bence találatával.

Ez megtörte a Vasast, amelynek a hátralévő időben már semmi esélye nem volt az egyenlítésre.

Paksi FC-Vasas 3-1 (0-0)
Paks, 842 néző, v.: Solymosi
Gól: Szabó J. (55., 62.), Lenzsér (72.), illetve Pavlov (72.)
Kiállítva: Manjrekar (92.)
Paksi FC: Verpecz – Vági, Lenzsér, Zachán, Szabó J. – Simon Á. – Nikházi (Hahn, 71.), Papp K., Bertus, Kulcsár D. – Szakály D. (Haraszti Zs., 81.)
Vasas: Kamenár – Burmeister (Ferenczi, 85.), Manjrekar, Vaskó – Vergos (Pavlov, 72.), Vida, Berecz, Benes – Ádám, Gaál, Remili (Szivacski, 67.)

Egy pontot szerzett a sereghajtó Mezőkövesd

Az utóbbi három mérkőzését elvesztő Diósgyőr kezdett jobban, valósággal a kapujuk elé szögezte a sereghajtó mezőkövesdieket, akik július 22-e óta nem nyertek hazai pályán. Az első gólhelyzetre mégis a 26. percig kellett várni, ekkor Ugrai szabadrúgását hárította Dombó. Az eseménytelen első félidő hajrájában Novák révén óriási ziccert hagytak ki a hazaiak.

Szünet után – és egy meg nem adott 11-est követően – rákapcsolt a Mezőkövesd, így a zord időjárás ellenére élvezetesebb lett a meccs. Az 57. percben Ugrai egyedül lépett ki, kicselezte a kapust, de egy visszaérkező védőbe rúgta a labdát. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, komoly helyzetek maradtak ki, de gól nem született, így döntetlennel zárult a borsodi derbi.

Mezőkövesd-Diósgyőri VTK 0-0
Mezőkövesd, 3254 néző, v.: Szabó Zs.
Mezőkövesd: Dombó – Lázár P., Hudák, Szalai A., Vadnai – Iszlai, Tóth B., Mlinar – Koszta (Veselinovic, 78.), Novák, Strestik (Cseri, 62.)
Diósgyőri VTK: Antal – Tamás M., Karan, Lipták, Nagy T. – Forgács, Kocsis G., Busai – Ugrai, Joannidisz (Szarka, 88.), Óvári (Bacsa, 59.)