Megtettünk mindent, kicsi hiányzott

A magyar női tollaslabda-válogatott nem jutott negyeddöntőbe a kazanyi csapat Európa-bajnokságon.

A magyarok kedden megszorongatták a legutóbb bronzérmes spanyolokat, majd szerdán a szlovákokat felülmúlták, végül a csoportkör csütörtöki zárófordulójában 5-0-ra legyőzték a portugálokat. Így a kvartett második helyén zártak, ám szettaránnyal lemaradtak a nyolc közé jutást jelentő két legjobb csoportmásodik pozícióról, a franciák és a törökök mögött harmadikként végeztek ebben az összevetésben – tájékoztatta az MTI-t Csorba József, a magyar szövetség elnöke.

„Megtettünk mindent, kicsi hiányzott” – összegzett.

3. forduló, nők:

Magyarország-Portugália 5-0

Kőrösi Ágnes-Sonia Goncalves 2-0 (13, 16)
Madarász Réka-Adriana F. Goncalves 2-0 (5, 8)
Sándorházi Vivien- Mariana Chang 2-0 (6, 7)
Bukoviczki Nikoletta, Gonda Daniella-Adriana F. Goncalves, Sonia Goncalves 2-1 (18, -16, 9)
Madarász Réka, Sándorházi Viven-Mariana Chang, Ana Reis  2-1 (-16, 10, 20)

Szerdán játszották:
Magyarország-Szlovákia 4-1

Kedden játszották:
Spanyolország-Magyarország 3-2

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Spanyolország 3 győzelem/0 vereség, 2. Magyarország 2/1, 3. Szlovákia 1/2, 4. Portugália 0/3