Megvédheti címét a Ferencváros

Megvédheti címét a Ferencváros a férfi vízilabda Eurokupában, miután az elődöntőben kettős győzelemmel búcsúztatta szerdán a Miskolc csapatát.

Varga Zsolt. Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Négygólos, ám nem behozhatatlan hátrányból várhatta az Euro Kupa visszavágóját a nemzetközi porondon újonc Miskolc együttese. A borsodiak mestere, Sike József a mérkőzés felvezetőjében elmondta, céljuk minél közelebb kerülni címvédő ellenfelünkhöz – mind játékban, mind eredményben -, miközben csapata megpróbálja a lehetetlent.

Az első találatra a második percig kellett várni – Szirányi Balázs helyezte a labdát a miskolci kapuba, góljára pedig azonnal érkezett a válasz, a túloldalon Alex Bowen köszönt be. Varga Dénes révén hamarosan visszavette a vezetést a Ferencváros, labdája a keresztlécről pattant be, ám a Miskolc Berta József révén újfent egalizált, akárcsak Német Toni gólját követően (3-3).

A gólok a második játékrészben is záporoztak: Sedlmayer Tamás szabálytalanságát büntetővel torolták meg a játékvezetők, melyet Alex Bowen értékesített biztos kézzel, ötméteresével pedig átvette a vezetést az MVLC. A zöld-fehérek azonnal egalizáltak, Jansik Szilárd tüzelt a végigjátszott ferencvárosi akció végén, azonban Szasa Misics bombájával ismét a vendéglátóknál volt az előny. A félidei eredményt Manhercz Krisztián állította be, 5-5.

A térfélcsere után a Miskolc ott folytatta, ahol a nagyszünet előtt abbahagyta, ezúttal Sánta Dániel vette vissza a vezetést a házigazdáknak, de a címvédő Fradinak erre is volt válasza – Varga Dénes egyenlített ki -, majd Misics lőtte ki a hosszú sarkot, melyre ugyancsak Varga Dénes felelt. Hasonló volt a forgatókönyv a folytatásban is, Berta József mattolta Gárdonyi Andrást, ám menetrendszerűen érkezett a fővárosi egalizálás, Stefan Mitrovics jóvoltából, sőt, Varga Dénes negyedik találatával az FTC-nek sikerült újra magához ragadnia a vezetést.

Akárcsak az odavágón, a visszavágón is a negyedik negyedre tört meg a ferencvárosi jég, Szirányi Balázs, Vámos Márton, Pohl Zoltán és Sedlmayer Tamás góljaival eldőlt a mérkőzés és a döntőbe jutás sorsa: a Ferencváros 2017 után 2018-ban újra ott van a második legnagyobb nemzetközi kupasorozat döntőjében!

Férfi vízilabda Eurokupa. elődöntő, visszavágó:

PannErgy-Miskolci VC – FTC-PQS Waterpolo 8-13 (3-3, 2-2, 3-4, 0-4)
Gól: Berta 3, Misic, Bowen 2-2, Sánta, illetve Varga Dénes 4, Szirányi 2, Mitrovic, Jansik Sz., Pohl, Német, Vámos, Manhercz, Sedlmayer

Továbbjutott: az FTC-PQS Waterpolo, kettős győzelemmel, 26-17-es összesítéssel.

Az Eurokupa döntőjének első mérkőzését március 31-én rendezik, a Ferencváros ellenfele az olasz Banco Bpm SM Busto lesz.

Forrás: MTI/MVLSZ