Megvédte bajnoki címét a Ferencváros női labdarúgócsapata

MTI Fotó: Illyés Tibor

A Ferencváros 3-1-re nyert az MTK vendégeként hétfőn a női labdarúgó NB I döntőjének második mérkőzésén, így 2-0-ás összesítéssel megvédte címét.

A vendégek a 15. percben megszerezték a vezetést, a Hummel-Smuczer Angéla sérülése miatt átmenetileg tíz emberrel játszó hazaiak a felezővonalnál elveszítették a labdát, amit Orji szerzett meg, egy kényszerítőt követően kapura tört, majd higgadtan a hálóba passzolt (0-1).

A 26. percben megszületett a második ferencvárosi találat, ezúttal is Orji alakított ki helyzetet, a bal oldalon két védőn is áthámozta magát, majd az alapvonal közeléből visszatette a labdát Kocsán Petrának, aki 6 méterről a léc alá helyezett (0-2). Az MTK a játékrész végéig nem tudott igazán komoly lehetőséget kialakítani Németh Júlia kapuja előtt, a Ferencváros megérdemelt előnnyel térhetett pihenőre a szünetben.

A második félidőben magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az MTK, veszélyesebben játszott ellenfelénél, de ahelyett, hogy közelebb került volna ellenfeléhez, a 65. percben a Ferencváros talált a kapuba, egy jobb oldali szabadrúgást követően a védők nem tudtak felszabadítani, Csigi Eszterhez került a labda, aki 5 méterről a hálóba passzolt (0-3).

Az MTK nem omlott össze, hamar visszaállította a kétgólos különbséget: a 67. percben Nagy Lilla szerzett labdát a Ferencváros térfelén, senkitől sem zavartatva fordult kapura, és 10 méterről a jobb alsó sarokba passzolt (1-3).

Dörnyei Balázs, az FTC vezetőedzője: – Még nem sikerült feldolgozni a győzelmet, ez a következő napokban fog tudatosulni. Intelligens játékosaink vannak, és ez megint kijött. Ma mindent megtettek, amit kértem. Egy évvel több munka van bennünk az előző bajnokság megnyerése óta, sokat fejlődtünk tavaly óta, nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Azt már elértük, amit tavaly, a következő cél az, hogy túlszárnyaljuk, és megnyerjük a selejtezőcsoportunkat a Bajnokok Ligájában.