Megvédte címét a házigazda francia válogatott

FRA_NORA házigazda francia válogatott 33-26-ra legyőzte a norvég csapatot a 25. férfi kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében Párizsban, ezzel megvédte címét.

Remekül kezdte története első vb-fináléját a norvég együttes a hetedik döntőjét játszó francia csapattal szemben, és a 15. percben már három góllal vezetett (7-10). A skandinávok – akik a keddi negyeddöntőben a magyarokat búcsúztatták – rendkívül tudatosan védekeztek, hatékonyan támadtak, a kapuban pedig Torbjörn Bergerud mutatott be bravúros védéseket. A játék kimondottan gyors tempója ellenére nem volt sok hiba.

A házigazdák tartották a lépést ellenfelükkel, az első félidő végén a korábbinál is gyorsabban kézilabdáztak, a norvégok nem tudták útját állni az ellentámadásaiknak, ennek köszönhetően felzárkóztak, sőt egyenlítésüket követően a szünet előtti utolsó másodpercben a vezetést is átvették (18-17).

Lendületes játékukkal a második felvonás elején négy góllal megléptek a franciák (22-18), majd ellenfelük időkérése sem zökkentette ki őket a ritmusukból. A folytatásban is tetszetősen, magabiztosan játszottak, és végül hét góllal nyertek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a franciák legendás irányítója, Nikola Karabatic volt hat góllal. A csapattársai közül Kentin Mahe, Michael Giugou és Valentin Porte, illetve a másik oldalon Kent Robin Tonnesen egyformán ötször volt eredményes.

Ez a tizedik alkalom, amikor az aranyérmes válogatott minden mérkőzését megnyerte a vb-n, ráadásul ez a franciáknak a 2001-es – ugyancsak hazai rendezésű – torna után másodszor sikerült.
A franciáknak három bronz- és egy ezüstérem mellett ez a hatodik világbajnoki címük.

Férfi kézilabda–világbajnokság, döntő:

Franciaország – Norvégia 33-26 (18-17)
Gól: Nikola Karabatic 6, Michael Guigou 5(2), Kentin Mahe 5(3), Valentin Porte 5, Nedim Remili 4, Cedric Sorhaindo 3, Ludovic Fabregas 2, Daniel Narcisse 2, Luc Abalo 1, ill. Kent Robin Tonnesen 5, Kristian Björnsen 4, Espen Lie Hansen 4, Bjarte Myrhol 4, Eivin d Tangen 3, Magnus Jondal 2, Magnus Gullerud 1, Goran Johannessen 1, Christian O’Sullivan 1, Sander Sagosen 1.