Megvédte címét az UVSE

UVSE

MTI Fotó: Illyés Tibor

Az UVSE 8-8-as döntetlent követően ötméteresekkel harmadszor is legyőzte a Dunaújvárost a női vízilabda ob I fináléjának harmadik, szombati mérkőzésén, így megvédte bajnoki címét.

A címvédő újpesti együttes sokáig kézben tartotta a mérkőzést, az utolsó játékrészt háromgólos előnyről kezdte, de a dunaújvárosiak nem adták fel és 47 másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlítettek.

Az ötmétereseknél egy-egy kapufa után a harmadik sorozatban az UVSE válogatott kapusa, Gangl Edina védett egy lövést. Az aranyérmet eldöntő gólt a szintén válogatott Antal Dóra dobta be.

Női ob I, döntő, 3. mérkőzés:

UVSE-Centrál – Dunaújvárosi Fősikola  8-8 (3-0, 2-2, 2-2, 1-4) – ötméteresekkel: 4-2
Gól: Keszthelyi 2, Kuna 2, Antal 1, Csabai 1, Szücs 1, Tóth I. 1., ill. Menczinger 2, Szilágyi 2, Brávik 1, Garda 1, Vályi V. 1.

A párharcot az UVSE nyerte 3-0-ra.

A bajnokcsapat tagjai: Antal Dóra, Aranyi Réka, Csabai Dóra, Gangl Edina, Gerendás Matilda, Hertzka Orsolya, Keszthelyi Rita, Kiss Eszter Lara, Kisteleki Hanna, Koncsag Krisztina, Kövesdi Vivien, Kuna Szonja, Mucsy Anna Mandula, Szücs Gabriella, Takács Vivien, Tóth Ildikó, Vogt Vivien. Edző: Áts Bertalan.

Forrás: MTI/waterpolo.hu