Mervó Bence mesterhármasával győztünk Észak-Korea ellen

U20_Mervo BenceRemekül kezdett a  húsz éven aluli magyar labdarúgó-válogatott az új-zélandi világbajnokságon. A mesterhármast jegyző Mervó Bence mellett Zsótér Donát két gólpasszt osztott ki. Brazília fordított és 4-2-re nyert Nigéria ellen.

Jól kezdett a magyar válogatott. A 17. percben Zsótér Donát szerezte vissza a labdát az észak-koreaiaktól, beadása után Mervó Bence fejelt a kapuba (0-1).

A 32. percben egy csúsztatás után egyenlített ki Észak-Korea, de nem sokáig örülhetett az ázsiai gárda. Egy perccel később Tamás Krisztián beadását Kalmár Zsolt fejelte a hálóba (1-2).

A magyar válogatott remek játékkal 5-1-re legyőzte Észak-Koreát az U20-as világbajnokság első mérkőzésén.

Posted by MLSZ – Magyar Labdarúgó Szövetség on 2015. május 31.

Bernd Strock a szünetben kettőt cserélt: Berecz Zsombort Nagy Ádám váltotta, míg Németh Márió helyére Forgács Dávid állt be.

A 49. percben Zsótér remekül vett le egy labdát a jobb szélen, majd kiugratta Mervót, aki befűzte magát egy koreai védőn és a jobb alsó sarokba helyezett (1-3).

A 60. percben Kalmár szabadrúgása után a kapusról kipattanó labdát Forgács Dávid fejjel stukkolt a kapuba (1-4).

Végül a 82. percben Mervó Bence az alapvonalnál szelídítette meg a labdát, a kijövő kapus mellett még megengedett magának egy leheletfinom cselt is, majd cimbalomszögből helyezett Észak-Korea kapujába (1-5).

U20-as labdarúgó világbajnokság, E csoport:

Észak-Korea – Magyarország 1-5 (1-2)
Gól: Ju-Song Choe (32.), ill. Mervó Bence (17., 49., 82.), Kalmár Zsolt (33.), Forgács Dávid (60.)
Magyarország: Székely György – Osváth Attila, Kecskés Ákos, Lenzsér Bence, Tamás Krisztián – Vida Máté, Berecz Zsombor (Nagy Ádám, 46.) – Kalmár Zsolt, Németh Márió (Forgács Dávid, 46.), Zsótér Donát – Mervó Bence (Nagy Dominik, 85.)
Koreai NDK: Hun Jong Csa – Szong Mjong Ro, Csol Kuk Kim, Szong Hjo Min – Mjong Kvang Dzso (Szun Szong Kim, 86.), Csol Un Ri, Szong Csol Pak, Dzsin Kvang Kim (Szong Ju Kim, 56.) – Szong Ju Csoe, Min Csol Kim, Hjok Dzsong Szo.

Nigéria-Brazília 2-4 (2-2)
Gól: Success Isaac (10.), Musa Yahaya (28.), ill. Gabriel Jesus (4.), Judivan (34., 82.), Gabriel Boschilia (58.)