Messi egy mesterhármassal válaszolt Ronaldó duplájára

Messi_Neymar_440A spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban az élen álló trió egyaránt győzött vasárnapi mérkőzésén. Mindössze a Primera Division góllövő-listáján történt annyi változás, hogy a három gólt szerző Lionel Messi egy találttal közelített a hétvégén csak két gólt jegyző Cristiano Ronaldóhoz. A portugál aranylabdás 18 bajnoki mérkőzésen 28 gólt szerzett ebben a szezonban.

A Real Madrid és a Getafe vasárnap délben lépett pályára a madridi rangadón. Hatvan játékpercen keresztül egyetlen találat sem született, ennek ellenére Carlo Ancelotti türelmes volt a kezdőcsapattal és nem cserélt le senkit sem. A türelem rózsát terem, tartja a mondás, ami triplán bejött az olasz mesternek.

A mérkőzés elején előbb Marcelo lőtt kapu fölé, majd Karim Benzema éles szögből leadott lövését lábbal hárította Codina. Később Isco két remek csel után tekert a bal felső sarok irányába, ám a Getafe kapusa a léc fölé tolta a labdát. Még mindig az első félidőben Toni Kroos 17 méterről, bal külsővel bombázott a keresztlécre.

A második játékrész elején Benzema helyezte a labdát a hazai kapusba. A 63. percben a tökéletesen kidolgozott helyzet és a sok passz végén Karim Benzema passzolt vissza Cristiano Ronaldónak, aki két lépésről, ballal helyezett az üres hálóba (0-1).

Négy perccel később James Rodriguez keresztlabdáját a jobb szélen felfutó Gareth Bale egy mesteri mozdulattal, bal külsővel helyezte el Codina mellett a Getafe kapujába (0-2).

A kétgólos vezetés már megnyugtatta Ancelottit, aki a 78. percben lehozta a pályáról Iscót, helyére Sami Khedira állt be. Egy percel később „Hamesz” kiosztott egy újabb gólpasszt, ezúttal Cristiano Ronaldo érkezett a kapu elé és bólintott a Getafe hálójába (0-3).

A Real Madrid a Valenciában elszenvedett vereség óta a bajnokságban két alkalommal nyert 3-0-ra, a következő fordulóban Cordobába látogatnak Benzemáék.

Az Atletico Madrid a Granada ellen hozta a kötelező győzelmet. Mario Mandzukic értékesítet tbüntetője után a 88. percben Raul Garcia állította be a 2-0-ás végeredményt. Diego Simeone csapata január 11-én 3-1-re kapott ki az FC Barcelonától, ám a sors a Spanyol Kupában ismét összehozta a két gárdát. Az Atletico Madrid szerda este a Copa del Rey negyeddöntőjében lép pályára a Nou Campban, majd egy héttel később kerül sor a madridi visszavágóra. Az Atletico Madrid tavaly a Bajnokok Ligájából ejtette ki a katalánokat, míg a két gárda a hazai kupában utoljára öt évvel ezelőtt futott össze. 2009-ben a Barca kettős győzelemmel jutott tovább.

Ha már a katalánoknál tartunk, nézzük Luis Enrique csapatának vasárnapi találkozóját. A Riazor-stadionban vendégeskedő Barcelona összességében könnyed győzelmet aratott a Deportivo la Coruna ellen.

A 10. percben Ivan Rakitic szöglete után Messi célozta meg a jobb alsó sarkot, ám a remekül elvetődő Fabricio hárítani tudott. Egy perccel később ismét a horvát játékos hozta helyzetbe Lionel Messit, aki fejjel stukkolt a léc alá (0-1).

A 33. percben Messitől indult az akció, a bal szélen érkező Neymar betette a labdát a kapu elé, ahol Luis Suarez sarkazása után ismét Messi talált a Depor hálójábab (0-2). A 62. percben ismét Raktic adott gólpasszt, Messi ezúttal káprázatosan, ballal lőtte ki a jobb alsó sarkot (0-3). Ezzel az argentin csatár klasszikus mesterhármast ért el a Deportivo la Coruna ellen.

Messinek ez volt a 12. találata a Depor ellen, ráadásul ebből a tucat találatból a Riazor-tadionban kilencet szerzett a Riazorban.