Messi és Musa is duplázott

Messi Goal_600_300Az argentin válogatott a duplázó Lionel Messi vezetésével 3-2-re nyert a nigériai csapat ellen, így csoportelsőként lépett tovább a 16 közé a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon, veresége ellenére azonban az afrikai együttes is ott lesz a nyolcaddöntőben.

Alejandro Sabella együttes már a harmadik percben vezetést szerzett a Barcelona sztárjának találatával, ám Ahmed Musa egy percen belül egyenlített. Messi a szünet előtt szabadrúgásból talált be, a fordulás után azonban ismét Musa következett. A végeredményt Marcos Rojo állította be egy szöglet után.

I. félidő:

3. perc: Di María kapott nagyszerű labdát a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, lövése kijött a kapufáról, Lionel Messi pedig hat méterről a léc alá bombázott (1-0)
4. perc: gyors nigériai ellentámadás végén a bal oldalon felfutó Ahmed Musához került a labda, befele tolt egyet és gyönyörűen csavart a hosszú sarokba (1-1).
45. perc: Messi végezhetett el szabadrúgást 23 méterről, a sorfal fölött tökéletesen csavart a kapu bal oldalába (2-1).

II. félidő:

47. perc: egy gyönyörű kényszerítő után Musa lépett ki két argentin védő között és tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2-2).
50. perc: Lavezzi jobb oldali szöglete teljesen üresen találta meg az ötösön érkező Marcos Rojót, aki térddel továbbított a hálóba (3-2).

Az argentinok a nyolcaddöntőben a E csoport második, míg a nigériaiak az első helyezettjével találkoznak.

F csoport, 3. forduló:

Nigéria-Argentína 2-3 (1-2)
Porto Alegre, Beira-Rio Stadion, 43 285 néző. Vezette: Nicola Rizzoli (olasz)
Gól: Musa (4., 47.), illetv Messi (3., 45.), Rojo (50.)
Nigéria: Vincent Enyeama – Efe Ambrose, Juwon Oshaniwa, Kenneth Omeruo, Joseph Yobo – John Obi Mikel, Ogenzi Onazi, Ahmed Musa – Peter Odemwingie (Uche Nwofor, 80.), Emmanuel Emenike, Michael Babatunde (Okechukwu Uchebo, 65.)
Argentína: Sergio Romero – Pablo Zabaleta, Ezequiel Garay, Marcos Rojo, Federico Fernandez – Fernando Gago, Javier Mascherano – Sergio Agüero (Ezequiel Lavezzi, 38.), Lionel Messi (Ricardo Alvarez, 63.), Angel Di María – Gonzalo Higuaín (Lucas Biglia, 90.)

Megvan a bosnyákok első vb-sikere, elmaradt az iráni bravúr

A már biztosan kieső bosnyák labdarúgó-válogatott 3-1-re nyert Irán ellen a brazíliai világbajnokság F csoportjának szerdai, harmadik fordulójában, ezzel története első vb-győzelmét aratta, míg az ázsiai csapat vereségével szintén búcsúzott a tornától.

Edin Dzeko az első félidő felénél a vb-k történetének első bosnyák gólját lőve szerzett vezetést Bosznia-Hercegovinának, majd az 59. percben Pjanic növelte az előnyt. A hajrában az irániaknak Goohannedzshad révén sikerült szépíteniük, de egy perccel később Vrsajevic góljával visszaállt a kétgólos különbség, és el is dőlt a mérkőzés.

Iránnak nyernie kellett volna ahhoz, hogy kiharcolja a nyolcaddöntőbe jutást, de a bravúr elmaradt, és a játék képe alapján a bosnyák siker megérdemelt volt.

Bosznia-Hercegovina – Irán 3-1 (1-0)
Salvador, Fonte Nova Aréna, 48 011 néző. Vezette: Carlos Velasco Carballo (spanyol)
Gól: Dzeko (23.), Pjanic (59.), Vrsajevic (83.), illetve Goohannedzshad (82.)
Bosznia-Hercegovina: Asmir Begovic – Avdija Vrsajevic, Toni Sunjic, Emir Spahic, Sead Kolasinac – Anel Hadzic (Ognjen Vranjes, 61.), Miralem Pjanic, Muhamed Besic, Tino Sven Susic (Sejad Salihovic, 79.) – Edin Dzeko (Edin Visca, 84.), Vedad Ibisevic
Irán: Alireza Haghighi – Dzsalal Hosszeini, Amir Zadeki, Pedzsman Montaszeri, Mehrdad Puladi – Andranik Timotijan, Dzsavad Nekunam – Askan Dedzsagah (Karim Anzari Fard, 68.), Maszud Sodzsaei (Hoszro Hejdari, 46.), Ehzan Hadzsi Szafi (Alireza Dzsahan Bahs, 63.) – Reza Goohannedzshad.