Messi gólja döntött a bosnyákok ellen

MessiAz argentin válogatott 2-1-re legyőzte a bosnyák csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság F csoportjának vasárnapi nyitómérkőzésén.
Az argentinok lendületesen kezdtek, de mindez három percig tartott, amikor egy szerencsés öngóllal máris vezetést szereztek. Lionel Messi csavart középre egy bal oldali szabadrúgást, Rojo megcsúsztatta a labdát, amely így Kolasinacra pattant, onnan pedig a bal alsó sarokba (1-0).

Ezt követően elég enerváltan futballoztak a dél-amerikaiak és inkább a bosnyákok szórványos ellentámadásai jelentettek némi veszélyt, de gólt ők sem tudtak elérni.

A második félidőben sem emelkedett a színvonal és az iram sem volt gyors. A 65. percbenLionel Messi kapott labdát a bosnyák térfél közepén, egy kényszerítő után középre húzott, majd 17 méterről a jobb alsó sarok felé lőtt, a labda pedig a kapufáról pattant a hálóba (2-0).

A 84. percben Pjanic indította Vedad Ibisevicet, aki nagyjából az ötös sarkáról elpasszolta a labdát Romero mellett, aki ugyan beleért a lövésbe, de a labdát csak lelassítani tudta (2-1).

Az európai gárdában, amely története első vb-meccsét játszotta, kezdőként kapott szerepet Muhamed Besic, a Ferencváros játékosa, így vb-ken 1994 óta először lépett pályára olyan futballista, aki magyar klub alkalmazásában áll.

A csoport másik mérkőzésén Irán és NIgéria csap össze magyar idő szerint hétfő este 9 órakor.

F csoport, 1. forduló:

Argentína – Bosznia-Hercegovina 2-1 (1-0)
Rio de Janeiro, Maracana Stadion, 74 738 néző. Vezette: Joel Aguilar (szlovén)
Gól: Kolasinac (3., öngól), Messi (65.), illetve Ibisevic (84.)
Argentína: Sergio Romero – Pablo Zabaleta, Hugo Campagnaro (Fernando Gago, 46.), Ezequiel Garay, Marcos Rojo, Federico Fernández – Ángel Di María, Javier Mascherano, Maxi Rodríguez (Gonzalo Higuaín, 46.) – Lionel Messi, Sergio Agüero (Lucas Biglia, 87.)
Bosznia-Hercegovina: Asmir Begovic – Mensur Mujdza (Vedad Ibisevic, 69.), Emir Spahic, Ermin Bicakcic, Sead Kolasinac – Izet Hajrovic (Edin Visca, 71.), Muhamed Besic, Miralem Pjanic, Senad Lulic, Zvjezdan Misimovic (Haris Medunjanin, 74.) – Edin Dzeko.

A franciák simán nyertek Honduras ellen

A francia válogatott, simán, 3-0-ra nyert a hondurasi csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság E csoportjának második vasárnapi mérkőzésén.

Az európai együttes az első félidő utolsó percében Karim Benzema értékesített büntetőjével szerzett vezetést a kiállítás miatt emberhátrányba került Honduras ellen, majd a 48. percben Noel Valladares saját kapujába ütötte a labdát, a végeredményt pedig második találatával a Real Madrid csatára állította be a 72. percben.

Pénteken Franciaország a nyitókörben szintén győztes Svájccal, míg Honduras a hozzá hasonlóan vesztes Ecuadorral találkozik a második fordulóban.