Messi kivégezte a Bayern Münchent

Pique_440A Bajnokok Ligája elődöntőjében a Bayern München sikeresen beállt védekezni a Nou Campban, ám Lionel Messi három perc alatt két gólt lőtt Manuel Neuer kapujába, majd a hosszabbításban adott egy gólpasszt Neymarnak.

Pep Guardiola bebizonyította, hogy ő ismeri a legjobban a Barcelona játékát és ennek megfelelően kitűnő taktikát dolgozott ki a Bayern München számára. A bajorok az első perctől kezdve beálltak védekezni, a saját térfélen igyekeztek leszűkíteni a játékot és minden hazai támadást igyekeztek már csírájában elfolytani. Sikeresen tették mindezt, az FC Barcelona az első negyedórában kialakított egy-két helyzete kimaradt, ami után egyre magabiztosabban védekeztek a németek.

A játék színvonala és a mérkőzés élvezhetősége ezzel egyenes arányban csökkent, a Bayern München sikeresen ölte meg a játékot, hiszen rendre hat-hét, de néha nyolc-kilen játékos védekezett hátul. Elöl egyedül az arcsérüléssel bajlódó Robert Lewandowski volt az álarcos lovag, aki nem sok vizet zavart.

Az első 45 percben Manuel Neuer kétszer is szerencsésen hárított lábbal, így maradt a 0-0.

A második félidő elején tovább szenvedtek a katalánok, a mágikus trió: Messi, Suarez és Neymar igyekezett, próbálkozott, de mindig fennakadtak a német védelmen. A látottak ellenére egyik „hadvezér” sem cserélt, az egykori csapattársak Pep Guardiola és Luis Enrique is arra várt, hogy megtörjön a gólcsend. Naná, erre már csak mi nézők vártunk jobban, hiszen egyre gyengébb volt a mérkőzés színvonala.

A 76. percben egy hazai támadás végén Neymar óriásit esett a Bayern 16-osán belül, miközben a brazil játékos tizenegyest reklamált a németek igyekeztek kihozni a labdát és gyorsan elfelejteni a történteket. A leggyorsabban Dani Alves eszmélt, aki visszaszerezte a labdát a németektől, majd Lionel Messit hozta játékba. A brazil játékos passza után Messi 16 méterről bal lábbal szenzációsan lőtte ki a bal alsó sarkot (1-0).

Messi

Három perccel később Rakitic ugratta ki Messit, aki kapura fordult, beültette a hintába Boatenget, majd jobb lábbal káprázatosan emelte át a labdát Neueren (2-0). Két minutummal később a gólpasszt adó horvát játékos helyére Xavi állt be. A Bayern München „lehetetlen küldetése” meghiúsult, a bajorok nem tudták lehozni kapott gól nélkül a mérkőzést.

Neuer_Messi

Végül a 94. percben Messi a félpályáról ugratta ki Neymart, aki rávezette a labdát Neuerre, majd a német kapus bal lába mellett a kapuba gurított (3-0). Hihetetlen ünneplésbe tört ki a Nou Camp 90 ezer nézője, csak az a négyezer zuschauer szomorkodott, akik Münchenből érkeztek.

Nincs mese, a Barcelona kiütötte a Bayern Münchent és fél lábbal már ott van a berlini fináléban. Igaz, a Bayern München Portóban is kapott három gólt, ám ne feledjük, hogy Portugáliában Thiago Alcantara révén a németek is szereztek egy találatot. Persze az Allianz Arénában  a portugálok ellen brillírozó FC Bayern már a 40. percben 5-0-ra vezetett, ám a Barcelona nem az FC Porto.

Két évvel ezelőtt a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Bayern München az első mérkőzésen 4-0-ra nyert a katalánok ellen, majd Jupp Heynckes csapata 3-0-ra nyert. A viszavágón Messi nem is lépett pályára és akkor még nem volt Neymar, Rakitic és Suarez sem. Érdekesség, hogy azon a mérkőzésen Thiago Alcantara csereként lépett pályára a Barcelonában, míg ma a Bayern Münchenben játszotta végig a mérkőzést.

A mai elődöntőn Alcantara testvére Rafinha (Rafael Alcantara do Nascimento) a 87. percben Iniesta helyére állt be a Barcelonába, azaz a spanyol-brazil testvérek ezúttal egymás ellen játszottak. A két kitűnő játékosnak az egykori brazil világbajnok Mazinho az édesapja, míg édesanyjuk Valeria Alcantara spanyol röplabdajátékos volt.