Messi mesterhármasával Argentína is vb-résztvevő

A dél-amerikai selejtező csoportban is befejeződtek a küzdelmek. A nap nagy vesztese a Brazíliában kikapott Chile volt.

Ecuador a tengerszint felett 2850 méteren fekvő Quitóban fogadta Argentínát. A hazaiak már az első percben vezetést szereztek, Romario Ibarra vette be Sergio Romero kapuját (1-0). Tíz perccel később Ángel di Maria adott gólpasszt Lionel Messinek, a 20. percben máris duplázott a Barcelona világsztárja (1-2). Végül, a 62. percben Enzo Pérez szolgálta ki gólpasszal Messit (1-3).

Montevideóban az Uruguay — Bolívia mérkőzésen a hazaiak 4-2-re nyertek, ám az a furcsaság alakult ki, hogy mind a hat gólt uruguay-i játékos szerezte. Luis Suárez duplája mellett, egy-egy alkalommal Gaston Silva és Diego Godin is a saját kapuját vette be. Gaston Silva, az Independiente csatára két gólpasszal igyekezett feledtetni hibáját.

A Brazília — Chile mérkőzésen csak a második félidőben született gól, Paulinho találata után Gabriel Jesus duplázott. Alexis Sanchez csapata végül csak rosszabb gólaránnyal csúszott le az interkontinentális pótselejtezőről.

Ezt a lehetőséget Peru szerezte meg, miután 1-1-es döntetlent játszott Kolumbiával. Limában a második játékrész elején Radamel Falcao adott gólpasszt James Rodrigueznek, így jutottak vezetéshez a vendégek.

Húsz percig a „nevető harmadik” Chile állt pótselejtezős helyen, ám Paolo Guerrero egyenlítő találata után Peru végzett az 5. helyen.

A pótselejtezőn Peru Új-Zélanddal, míg a közép-amerikai Honduras Ausztráliával játszik a világbajnokságért.

Vb-selejtező, Dél-Amerika

Brazília — Chile 3-0 (0-0)
Gól: Paulinho (55.), Gabriel Jesus (57., 90.)

Ecuador — Argentína 1-3 (1-2)
Gól: R. Ibarra (1.), ill. Lionel Messi (12., 20., 62.)

Peru — Kolumbia 1-1 (0-0)
Gól: P. Guerrero (76.), ill. James Rodriguez (56.)

Uruguay — Bolívia 4-2 (2-1)
Gól: M. Céceres (39.), E. Cavani (42.), Luis Suárez (60., 76.), ill. G. Silva (24., öngól), D. Godin (79., öngól)

Paraguay — Venezuela 0-1 (0-0)
Gól: Y. Herrera (84.)
Kiállítva: G. Gomez (89.), ill. W. Ángel (89.)