Messi történelmet írt a Sevilla ellen

Messi_ZarraA spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban az FC Barcelona magára talált és magabiztosan győzte le az Európa Liga címvédőjét.

A 21. percben Lionel Messi szabadrúgásból tekert tökéletesen a jobb felső sarokba, Beto kapus csak nézője lehetett az eseményeknek (1-0).

Rögtön a második félidő elején kiegyenlített a Sevilla, egy vendégtámadás végén Vitolo középre tett labdája a visszafelé mozgó Jordi Albáról került Claudio Bravo kapujába (1-1).

Két perccel később Xavi beadását Neymar tökéletesen fejelte le a bal alsó sarokba (2-1). A 65. percben Luis Suarez adott gólpassz Ivan Rakiticnek, a horvát játékos egykori csapata ellen volt eredményes (3-1).

A Real Madrid idegenben nyert 4-0-ra az Eibar ellen, Cristiano Ronaldo újabb két góljának köszönhetően már 20 találatnál jár a ligában. Az Atletico Madrid 3-1-re nyert a Malaga ellen.

A 72. percben Messi ugratta ki Neymart, aki önzetlenül passzolt vissza, végül az argentin játékos egy méterről passzolt a hálóba (3-1). Ez volt Messi 252. találata a Primera Divisionban, ami azt jelentette, hogy ebben a pillanatban megelőzte az örök góllövőlista élén álló Telmo Zarrát. Az Athletic Bilbao játékosa 1940 és 1955 között 278 bajnoki mérkőzésen 251 gólt szerzett.

Végül a 78. percben ismét Neymar adott gólpasszt Messinek, aki kilőtte a jobb alsó sarkot (5-1).