Mexikó követte Brazíliát

Rafa Marquez_600Mexikó válogatottja hétfőn 3-1-re legyőzte a horvát csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság A csoportjának harmadik fordulójában, így bejutott a nyolcaddöntőbe. Brazília 4-1-re győzte le Kamerunt.

A dél-amerikaiak jobb gólkülönbségükkel csoportelsőként kerültek a legjobb 16 közé, ahol szombaton Chile vár rájuk, míg Mexikó vasárnap a legutóbb döntős hollandokkal csap össze a negyeddöntőbe jutásért.

A brazilok 100. vb-meccsének legjobbja Neymar volt, aki a mostani torna 100. góljával a 17. percben szerzett vezetést, majd – Joel Matip egyenlítését követően – a 35. percben ismét előnyhöz juttatta csapatát. Ez utóbbival – a negyedik találatával – a góllövőlista élére ugrott. A második félidőben még Fred és Fernandinho talált a kapuba.

A sorozatban hatodszor nyolcaddöntős Mexikó a csapatkapitány Rafael Márquez (a képen) fejesgóljával szerzett vezetést a 72. percben, majd az összeomló horvátok ellen Andrés Guardado és Javier Hernández is eredményes volt, a végén pedig Ivan Perisic szépített.

A csoport, 3. forduló:

Mexikó-Horvátország 3-1 (0-0)
Recife, Pernambuco Aréna, 41 212 néző. Vezette: Ravsan Irmatov (üzbég)
Gól: Marquez (72.), Guardado (75.), Hernandez (82.), illetve Perisic (87.)
Kiállítva: Rebic (89.)
 Mexikó: Guillermo Ochoa – Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Hector Moreno, Miguel Layun – Hector Herrera, Jose Juan Vazquez, Andres Guardado (Marco Fabian, 84.) – Giovani Dos Santos (Javier Hernandez, 62.), Oribe Peralta (Carlos Pena, 79.)
Horvátország: Stipe Pletikosa – Darijo Srna, Vedran Corluka, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko (Mateo Kovacic, 58.) – Danijel Pranjic (Nikica Jelavic, 74.), Ivan Rakitic – Ivan Perisic, Luka Modric, Ivica Olic (Ante Rebic, 69.) – Mario Mandzukic.

II. félidő:

72. perc: Herrera jobb oldali szöglete után Marquez hat méterről Corluka szorításában a bal sarokba fejelte a labdát (1-0).
75. perc: egy gyors ellenakció végén a jobb oldalon felfutó Peralta passzolt a bal szélen érkező Guardadóhoz, aki kilőtte a jobb felsőt (2-0).
82. perc: Guardado ívelt középre szögletből, Márquez megcsúsztatta a labdát, amelyet végül Hernandez két méterről fejelt a kapuba (3-0).
87. perc: Rakitic sarokkal készítette le lövésre a labdát Perisicnek, aki 10 méterről, kissé éles szögből a bal alsó sarokba lőtt (3-1).
89. perc: Rebic nehezen viselte a vereséget: a csereként beállt csatár szándékosan és durván megrúgta Penát, ezért a bíró kiállította.

Brazília-Kamerun 4-1 (2-1)
Brazíliaváros, Mané Garrincha Nemzeti Stadion, 69 112 néző. Vezette: Jonas Eriksson (svéd)
Gól: Neymar (17., 35.), Fred (49.), Fernandinho (84.), illetve Matip (26.)
Brazília: Julio Cesar – Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Paulinho (Fernandinho, 46.), Luiz Gustavo, Oscar – Hulk (Ramires, 63.), Fred, Neymar (Willian, 71.)
Kamerun: Charles Itandje – Allan Nyom, Nicholas Nkoulou, Joel Matip, Henri Bedimo – Stephane Mbia, Landry Nguemo, Enoh Eyong – Eric Choupo-Moting (Jean Makoun, 81.), Vincent Aboubakar (Pierre Webo, 72.), Benjamin Moukandjo (Edgar Salli, 58.)

I. félidő:

17. perc: Luiz Gustavo adott pontosan középre balról az oldalvonaltól, Neymar 12 méterről passzolt elegánsan a kapu bal oldalába (1-0).
26. perc: Nyom cselezgetett a brazil 16-os bal oldalán, majd középre lőtte a labdát, Matip üresen maradt, így senkitől sem zavartatva passzolt a kapuba (1-1).
35. perc: Neymar fejezett be góllal egy szólót, balról cselezte magát befelé, aztán 17 méterről az elvetődő kapus mellett a kameruni kapu közepébe lőtt (2-1).

II. félidő:

49. perc: egymást követő brazil próbálkozások után David Luiz balról ívelt középre, Fred közelről fejelt a kapuba (3-1).
84. perc: rövidpasszos támadás végén Oscartól kapta vissza a labdát Fernandinho, aki jobbal a bal alsó sarokba pöckölt (4-1).