Mexikó súlyos veresége

Eduardo Vargas négy gólt szerzett Mexikó ellen

Az Egyesült Államokban zajló rendhagyó, centenáriumi Copa Americán a címvédő Chile hét gólt gurított Mexikó ellen.

A brazil labdarúgó válogatott már a csoport mérkőzést sem élte túl, míg az argentínoknál Lionel Messi az első mérkőzésen még nem játszott, a második találkozón bő félórát kapott, amit egy mesterhármassal hálált meg. Az aranylabdás Bolívia ellen már a szünetben beállt, míg a negyeddöntőben már a kezdőcsapatban kapott helyet Messi.

A negyeddöntőben a vártnál is könnyebben győzött Argentína Venezuela ellen. Messi már a 8. percben gólpasszt adott Gonzalo Higuaínnak, aki pontosan húsz perccel később duplázott. Az első félidő végén büntetőhöz jutott Bolívia, ám Luis Seijas szó szerint Iker Romero kezébe emelte a labdát.

A 60. percben Messi szerzett gólt, a 70. percben Salomon Rondón révén szépítet Bolívia, ám egy perccel később a csereként beállt Erik Lamela válaszolt (4-1).

A házigazda Egyesült Államok Seattle-ben nyert 2-1-re Ecuador ellen. Az első félidőben Clint Dempsey szerzett vezetést az USA-nak, majd az 52. percben történt „páros kiállítást” követeőn 9-9 mezőnyjátékos folytatta a mérkőzést. A 65. percben Dempsey adott gólpasszt Gyasi Zardesnek, az LA Galaxy csatára a torna előtti felkészülési mérkőzésen Bolívia ellen duplázott.

A 72. percben C. Gruezo helyére állt be Carlos Ramirez, a Ferencvárosi TC játékosa. Három perccel később Michael Arroyo révén egyenlített Ecuador, ám kiegyenlíteni már nem tudott az „egyenlítői ország”.

Mexikó és Chile pontosan egy évvel korábban játszott egymás ellen, akkor a csoportmérkőzésene 3-3-as döntetlent volt a végeredmény. A gólok sorát Edson Puch nyitotta majd beindult Eduardo Vargas, ki végül négyszer vette be Ochoa kapuját.  A Hoffenheim középpályása Panama ellen is duplázott, így hat találattal vezeti a torna góllövő-listáját a négy gólos MEssi előtt.

Kolumbia 0-0-ás döntetlent követően büntetőkke jutott tovább Peruval szemben.

[Customads id=646335]
Az elődöntőben az Egyesült Államok Argentínával csap össze Houstonban. Az 1995-ös Copa Americán 3-0-ra nyert az Egyesült Államok, majd a 2007-es tornán 4-1-re nyert Argentína. A duplázó Hernan Crespo mellett gólt szerzett Pablo Aimar és Carlos Tevez is. A kezdőcsapatban kapott helyet Messi, akit éppen Tevez váltott.A másik ágon a címvédő Chilét Kolumbia próbálja megállítani, érdekesség, hogy a két ország Copa Americán 14 éve nem játszott egymás ellen. 2001-ben éppen Kolumbiában rendezték a dél-amerikai tornát, melyet a döntőben Mexikó legyőzésével meg is nyert a házigazdák válogatottja. A csoportmérkőzések során Kolumbia 2-0-ra nyert Chile ellen.

A 2014-es vb-selejtező sorozatban Kolumbia 3-1-re nyert Chilében, majd a visszavágón Arturo Vidal találata és Alexis Sanchez duplája után 3-0-vezetett Chile. A hazaiak azonban T. Gutiérrez góljával és Radamel Falcao két büntetőjével egyenlítettek ki.

Legutóbb – szintén vb-selejtezőn -, 1-1-es döntetlen született, Santiago de Chilében Arturo Vidal és James Rodriguez volt eredményes.