Miért nem nyilvános a veszprémi minimálbér?

Shares

Kis túlzással hetvenhét helyen tudomására hozták a gyanútlan sportkedvelőnek, hogy a Telekom Veszprém férfi kézilabda csapatánál a vezetőség befagyasztotta a prémiumokat és a játékosok csak a minimálbérüket kapják a szezon végéig.

Ez a hír önmagában nagyon szépen hangzik, talán egy kicsit túlontúl is szépen. A közleményből ugyanis – a megszokott diszkréció miatt – csak az nem derül ki, hogy mennyi is az annyi? Magyarán: mennyi az a bizonyos minimálbér? Mert hogy nem annyi, mint a „valódi” minimálbér, arra bármelyik fogadóirodánál nagy összegben ,mernék fogadni.

Sejtéseim szerint – és biztosan nem vagyok egyedül – a havonta több millió forintot kereső veszprémi zsoldosoknak ezekben a soványabb hetekben sem kell személyi kölcsönt felvenniük, mert nem tudják állni a minimális költségeiket sem.

Hirdetés

De vajon miért is e nagy diszkréció? Régi téma ez kis hazánkban, hogy ezeknek a minden bizonnyal túlfizetett játékosoknak azért nem lehet nyilvánosságra hozni a szerződések szerinti jövedelmeit, mert a személyiségi jogaik megvédik őket a nyilvánosságtól!? Miközben a legnagyobb nyugati sztárokról még az is tudható, hogy a cipőfűzőjükön szereplő reklámért mekkora összeg jelenik meg havonta a bankszámlájukon…

Hogy ezek az egekbe felsrófolt magyarországi pénzek (nem csak a veszprémiek!) nincsenek megszolgálva, az nagyon valószínű. A legjobb példa erre a dániai kirándulás, amely hétgólos vereségbe torkollott. Meggyőződésem, ha ezek a túlontúl profi alkalmazottak nem lennének annyira hermetikusan elzárva a való élettől, ennél csak jobb teljesítményre lennének képesek. Mondjuk ki kerek-perec alapon: a Veszprémnek már régen meg kellett volna nyernie a Final4 kölni küzdelmeit. Sőt, már 2002-ben is karnyújtásnyira voltak tőle, de ez valahogy nem akar összejönni.

Talán éppen idén lesz ez a nevezetes esztendő? A Veszprém játékos állománya ugyanis nem csak arra hivatott, hogy továbbjutást érő módon legyőzze dán riválisát, hanem a végső sikerre is.

Hogy ez az esetleges első hely megéri-e az ezért a célért már eddig is beáldozott sok milliárd forintot, majd a történelem eldönti. S mi lesz a haszna ennek a trófeavadászatnak a magyar férfikézilabdázás számára?  

Ez egy még sokkal nehezebb kérdés!

(jochapress / Jocha Károly)