Milák Kristóf junior világcsúccsal nyert

100m_men_butterfly-1Milák Kristóf 100 méter pillangón arany-, Lakatos Dávid 800 méter gyorson pedig ezüstérmet nyert az egyesült államokbeli Indianapolisban zajló junior úszó-világbajnokság pénteki napján.

A 17 éves Milák Kristóf 51.08 másodperces idővel diadalmaskodott, ez valamivel rosszabb, mint a közel egy hónapja, a hazai rendezésű felnőtt világbajnokságon úszott 50.62-es ideje, ami junior világcsúcs és országos rekord is, amely egyben ezüstérmet ért.

A versenyt követően Milák a Magyar Úszó Szövetségnek elmondta, nagyon örül neki, hogy sikerült visszavágni orosz riválisának, Jegor Kujmovnak, akitől kikapott a netanyai junior Európa-bajnokságon. Hozzátette, a szezon végéhez közeledve egyre fáradtabb, de azért a váltóra maradt még benne erő.

Lakatos Dávid a 800 méter gyors döntőjében volt érdekelt, a 18 éves magyar versenyző egyéni legjobbját (7:57.57) megjavítva, 7:56.81-es idővel másodikként csapott célba.

A magyarok így három nap után hét éremmel, két arannyal, négy ezüsttel és egy bronzzal állnak.