Mindhárom magyar csapat elbukott

A férfi kosárlabda Európa Kupa szerdai játéknapján az Alba Fehérvár hosszabítás után, míg az Egis Körmend és a Szolnoki Olaj rendes játékidőben kapott ki idegenben.

Trevis Simpson (Alba Fehérvár) a labdával. Fotó: FIBA

Fej-fej mellett haladtak az elején a csapatok. Kevés kosár esett, többnyire a Szolnok akarata érvényesült, ám végül az első negyed végén mégis montenegrói előnyt mutatott a tábla (19-17). A második negyed elején elveszítette Kendrick Perryt az Olaj, az amerikai irányító megsérült, és nem is állt már vissza később. Ettől függetlenül jól muzsikált csapata, a félidőben 40-32-re vezetett.

Sőt, a szünet után el is húzott, egészen 17 ponttal (34-51). Úgy tűnt, eldőlt a meccs. A hazaiak azonban nem így gondolták, és Needham vezérletével visszajöttek a meccsbe. Igaz pont ő volt az, aki technikaija után kapott egy sportszerűtlent is, így kiszállt. 54-59-ről indult a záró felvonás. Egyre tovább fogyott az Olaj előnye, a 35. percben át is vette a vezetést a Mornar Bar. Vojvoda is elveszítette a fejét, reklamálásért őt is kiállították a játékvezetők. Innentől kezdve nem maradt már reális esélye a Szolnoknak, amely bosszantó vereséggel nyitotta a második csoportkört – írja a BB1.hu.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 2. csoportkör, 1. forduló

K csoport:

KK Mornar Basket Bar – Szolnoki Olaj KK 73-68 (19-17, 13-23, 22-19, 19-9)
Mornar Bar: Needham 15, Bakic 7/6, Micsovics -, Calic -, Lukovics 7. Csere: Pavics 4, Vujosevics 7, Mugosa -, Raley Ross 9/3, Vranjes 24/6.
Szolnok: Perry 4, Phillip 4, Vojvoda 15/3, Milosevics 16/6, Andric 22. Csere: Polyák -, Kovács 2, Ford 1, Tóth Á. 4, Tóth Z. -.

Hosszabbítás után kapott ki az Alba Litvániában

Braniszlav Dzunics csapata a litván BC Nevezishez látogatott. Hill kosarával kezdődött a találkozó, hazai oldalon Koreniuk szerezte meg az első pontokat. Beragadt a rajtnál Dzunics csapata, Veljacic triplája pedig lendületbe hozta a litvánokat, Matulis büntetőivel 9-2 volt az állás. Egyértelműen a Nevezis akarata érvényesült a játékrészben, az Alba csak kereste önmagát. Matulis újabb sikeres dobásával tíz fölé hízott a különbség (16-5), ám Lóránt és Harris révén feljött a Fehérvár öt pontra (17-12). Úgy tűnt, állandósul ez a különbség, viszont a hazaiak megrázták magukat, 10-2-es futással zárták le az első negyedet (27-14).

Keller triplájával zárkózott a magyar együttes, Hill pedig két büntetővel felhozta az Albát tízre (31-21). Harris kosarával eltűnt a kétszámjegyű különbség (33-25), de jött a válasz Likhodeitől (35-25). Az igazi löketet Simpson hármasa adta meg a Fehérvárnak, Lóránt duplájával már csak öt volt közte (35-30). A félidő hajrája Kovácséké volt, működött a védekezésük, ezáltal jó ritmusban tudtak támadni. Simpson újabb triplájával feljött négyre a tavalyi magyar bajnok, sőt, még ennél is közelebb férkőzhetett volna ellenfeléhez, ám ez nem történt meg, 41-37-es Nevezis-vezetéssel ért véget a meccs első fele.

Simpson szerzett gyors egymásutánban öt pontot, hosszú idő után volt az előny az Albánál (41-42). Hol az egyik, hol a másik fél vezetett, igen kiegyenlített játék zajlott a parketten. Ha valaki kosarat szerzett, jött a válasz a túloldalon, nem tudtak meglépni egymás elől a csapatok. A játékrész végéhez közeledve Horton két zsákolása után sikerült négyegységnyi előnyt kidolgoznia a Fehérvárnak, ám Maldunas révén felzárkózott a Nevezis 56-55-re, ezzel az eredménnyel következhetett az utolsónak hitt negyed.

A negyedik etapban a litván együttes futott az eredmény után, az Albának pedig lett volna sansza komolyabb előnyt is kialakítani. Harris duplájával újfent négy volt közte (62-66), Koreniuk büntetőivel azonban feljött a Nevezis (67-68), egy perccel később pedig az imént említett center révén ki is egyenlített (69-69). 72-69-re vezetett a litván csapat, amikor Keller Ákos hidegvérrel értékesített egy távolit (72-72), majd Simpson mehetett a vonalhoz, nem hibázott az amerikai (72-74). Húsz másodperccel a rendes játékidő vége előtt Koreniuk egalizált, és bár volt sansza megnyerni a meccset az Albának, de Hill elhibázta a győzelemért járó dobást. 74-74, jöhetett a hosszabbítás.

Jobban kezdték a ráadást a hazaiak, Matulis küldött a helyére két büntetőt, majd Woodard köszönt be távolról (79-74). Horton szerzett két kosarat (79-78), ám jött a válasz Medfordtól, távolról talált be a tavaly még Szombathelyen pattogtató irányító (82-78). Simpson is ugyanezt tette a túloldalon, Horton kettesével pedig már a Fehérvárnál volt a fór (82-83). Megakadt az Alba gépezete, 6-0-s futást produkált a Nevezis, ezzel el is döntötte a találkozó sorsát. Bár Simpson büntetőivel még feljött egy pontra a magyar csapat, de győzelmi esélyei nem voltak, végül 90-87-es végeredmény született.

J csoport:

BC Nevezis – Alba Fehérvár 90-87 h.u. (27-14, 14-23, 14-19, 19-18, 16-13)
Nevezis: Veljacic 5/3, Woodard 8/6, Matulis 19/6, Likhodei 16/6, Koreniuk 12. Csere: Medford 7/3, Volkus -, Maldunas 19, Juknevicius 4.
Alba: Hill 15, Harris 6, Simpson 22/12, Lóránt 13/3, Keller Á. 9/6. Csere: Horton 20, Kovács Á. 2, Mohammed -, Keller I. -.

Kikapott Törökországban a Körmend

Végig egyenrangú partnere volt az Egis Körmend a török élvonalban szereplő Büyükcekmecének a FIBA Europe Cup második csoportkörének első találkozóján.

A vasiak ugyan végig csak futottak az eredmény után, de az előzetesen is esélyesebbnek vélt hazaiak nem tudtak megnyugtató előnyre szert tenni. Az első negyedben ötpontos előnyt szerzett a török csapat, melynek legjobbja az amerikai Walker volt. A második negyedet gyors kosarakkal kezdte a Büyükcekmece 32-23-ra alakítva az állást, a félidőre végül 42-35-nél mehettek a csapatok.

A fordulás utáni első percekben sem kezdett jól a Körmend, gyorsan tizenhárom lett közte, de Potocnik időkérésére jól reagált a csapat és 59-55-nél már a hazai trénernek kellett magához hívnia játékosait. Csorvási büntetői után már csak kettővel mentek a hazaiak. A bravúr azonban nem jött össze a Körmendnek, Walker semlegesítését nem tudták megoldani Csorvásiék, ez pedig döntőnek bizonyult – írja a BB1.hu.

Demir Insaat Büyükcekmece – Egis Körmend 79-72 (21-16, 21-19, 17-18, 20-19)
Büyükcekmece:
 Walker 29, Wright 15, Sztojanovszki 8, Simpson 5, Moldoveanu 3. Csere: Baykan 9, Kairisz 4, Yildizli 2, Yildiz 2, Kilicli 2.
Körmend: Hollins 21, Fanning 17, Ferencz 11, Davis 7, Csorvási 11. Csere: Tuoyo 2, Németh 3, Bán -, Halász -.

Forrás: kosarsport.hu