Mindkét Fehérvár AV19 kikapott

EHL_AVSKedden a székesfehérváriak EBEL-csapata Linzben úgy kapott öt gólt, hogy egyet sem ütött, míg a Fehérvár AV19 a MOL Ligában hazai pályán kapott ki az Újpesttől. Győzött és növelte előnyét a DVTK.

A címvédő DVTK 5-1-re győzött a Ferencváros vendégeként a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján, így nyolc pontra növelte előnyét a második helyen álló Debrecen előtt.

A tabella negyedik és ötödik helyezettje csapott össze a Raktár utcában, a házigazda négypontos előnnyel várta a találkozót. Az első játékrészben kétszer többet próbálkozott az UTE, de gól nem született majdnem a mérkőzés közepéig. A 27. percben Orbán indította Bodót emberhátrányban, aki megszerezte a vezetést a házigazdának. A 30. percben ugyanez a sor növelte kétgólosra az előnyt, ezúttal Orbán volt a gólszerző, Szabó Bence és Preston Shupe jegyzett aszissztot. Két perccel később Turbucz avatta fel Scolát a fehérvári kapuban Dömötör és Huba összjátékát követően, majd Csanyi egyenlített nem sokkal később. A záró játékrészben már a vendég együttes akarata érvényesült, Turbucz szerzett vezetést a 43. percben, majd Pichler állította be a 2-4-es végeredményt a játékrész közepén. Ezzel az Újpest egy pontra zárkózott fel ellenfeléhez.

Tyler Dietrich, Fehérvár AV19: Fejben nem voltunk itt, nem volt elég szenvedély a játékosokban. Úgy gondolom, nagy lehetőség volt a kezünkben arra, hogy három újabb pontot szerezzünk, de kevesek voltunk ehhez a játék minden elemében.”

Szilassy Zoltán, UTE: „Az első harmadban a két csapat csapkodó, össze-vissza, tempó nélküli játékot mutatott. A folytatásban két kontrából két gólt kaptunk, az egyiket ráadásul emberelőnyben, így az időkérésnél nem voltam túl udvarias. De úgy látszik, hogy hatott, és végre a jó karakterünket mutatva a semmiből meg tudtuk változtatni a tempónkat. Arra a szintre tettük, amit tudunk, és egészen a meccs végéig tartani tudtuk, sőt fokozni, így nem volt kérdés, hogy a három pontot haza fogjuk vinni.”

MOL Liga:

Fehérvár AV19-UTE 2-4 (0-0, 2-2, 0-2)
Gól: Bodó Christopher (27., emberhátrányban), Brance Orban (30.), ill. Turbucz Martin Zoltán (32, 43,), Karol Csanyi (35.), Pichler Ádám (51.)

Ferencváros-DVTK Jegesmedvék 1-5 (0-2, 0-1, 1-2)
Gól: Erdélyi Tamás (54., emberelőnyben), ill. Kalvin Ryan Sagert (8.), Pavuk Attila (12.), Galanisz Nikandrosz (35.), Gőz Balázs (45.), Cseter Justin (60.)

MAC Budapest-Dunaújvárosi Acélbikák 4-2 (0-0, 0-0, 4-2)
Gól: Ian McDonald (44.), Jeffrey HAyes (56.), Niko Saarenpaa (57.), Tomás Klempa (60., üres kapuba), ill. Philip Busbacher (46.), Azari Zsolt (55.)

Linzben a Fehérvár AV19 öt gólt kapott a hazaiak kapujában álló Michael Ouzas 33 fehérvári lövést hárított. Az utolsó harmadra Rob Pallin kapust cserélt, Hetényi Zoltánt Rajna Miklós váltotta a ketrec előtt. A váltás nem jött be, egy perc sem telt el a záró játékrészből, amikor Kozek Rajnát is felavatta, ezzel már öt volt a hazai előny (5-0).

Mivel az eddigi listavezető Znojmó 4-3-ra kikapott Bécsben, így a Villachban győztes Red Bull Salzburg állt az EBEL élére.

EBEL:

Linz (osztrák)-Fehérvár AV 19 5-0 (0-0, 4-0, 1-0)
Gól: Andrew Kozek (21., emberelőnyben), Dan DaSilva (27.), Marius Göhringer (29.), Fabio Hofer (37., 41.)

UPC Vienna Capitals-HC Orli Znojmo 4-3 (2-0, 1-2, 1-1)
Gól: Derek Whitmore (3.), Sven Klimbacher (17.), Julian Grosslercher (32.), Simon Ganache (45.), ill. Martin Podesva (29., emberelőnyben), David Bartos (36.), Petr Kousalik (48., kettős emberelőnyben)

VSV-Red Bull Salzburg 1-4 (0-2, 1-2, 0-0)
Gól: Rick Schofield (33.), ill. Alexander Rauchenwald (6.), Manuel Latusa (30., emberelőnyben), Konstantin Komarek (34.)

Forrás: icehockey.hu, fehervarav19.hu