Mindkét manchesteri csapat győzött

A brazil Fernandino legutóbb három évvel ezelőtt még a Shaktar Donyeck színeiben a Chelsea ellen szerzett győztes gólt a Bajnokok Ligájában. Fotó: sportinglife.com

A Bajnokok Ligája 4. fordulójának első játéknapján a Manchester United hazai pályán, míg a városi rivális City Sevillában gyűjtötte be a három pontot. A Real Madrid egy góllal győzte le a PSG-t, míg a Juventus elhozott egy pontot a Borussia Parkból.

Az A csoportban a PSG-Real Madrid párharc visszavágóján hiába rohamoztak a franciák az első játékrészben a megsérült Marcelo helyére beállt Nacho a 35. percben egy beadásnak idnult lövésből talált a PSG kapujába (1-0). A franciák a második félidőben sem tudtak kiegyenlíteni, míg Toni Kroos óriási helyzetét a német Kevin Trapp hárította. A Shaktar Donyeck két horvát és egy brazil játékos találataival, valamint Alekszandr Gladkij találatával ütötte ki a Malmőt. Győzelmével a Real Madrid már továbbjutott a legjobb 16 közé.

Az Old Traffordon Wayne Rooney egyetlen találatával nyert a Manchester United. Az angol csatár ebben a szezonban először volt eredményes a főtáblán, korábban még a play-off szakaszban szerzett mesterhármast a Club Brugge ellen. Eindhovenben a második félidőben Jürgen Locadia és Luuk de Jong vette be a svájci Benaglio kapuját. A B jelű kvartettben a 7 pontos Manchester Unitedet az egyaránt 6-6 pontos PSV és Wolfsburg követi. Az utolsó két fordulóban az MU hazai pályán fogadja a PSV-t, majd Wolfsburgba utazik, míg a CSZKA Moszkva hazai pályán fogadja a németeket, majd Eindhovenbe utazik.

A C csoportban az Atletico Madrid nem tudott gólt szerezni Asztanában, a Benfica 2-1-re győzte le a Galatasaray-t. A portugálok tettek egy lépést a továbbjutás felé, ám a Benfica, A. Madrid, Galatasaray trióból még bármelyik kettő továbbjuthat. Persze, ha a törökök három hét múlva kikapnak a Vicente Calderonban, akkor a Galatasaray az Európa Ligában folytatja.

A Borussia Parkban az első félidőben Fabian Johnson és a visszatérő Stefan Lichtsteiner is a jobb alsó sarkot lőtte ki. A hazaiak számára kötelező lett volna a győzelem, ám az olasz kapuban Gianluigi Buffon a második félidőben bravúrt bravúrra halmozott. Hernanes kiállítása után emberelőnybe került a Borussia Mönchengladbach, ám még ezzel sem tudtak élni a németek. Sevillában a Manchester City az első negyedórában két gólt vágott be Sergio Rico kapujába. Még az első félidőben kialakult a végeredmény: Benoit Trémoulinas szépítése után Wilfried Bony is bevette a spanyol kaput (1-3). Ebbena csoportban tulajdonképpen csak az a kérdés, hogy a Mönchengladbach és Juventus közül ki végez az élen.

Bajnokok Ligája, 4. forduló

A csoport:

Real Madrid – Paris Saint-Germain 1-0 (1-0)
Gól: Nacho (35.)

Shaktar Donyeck-Malmö FF 4-0 (1-0)
Gól: Gladkij (29.), D. Srna (48., 11-es), Eduardo Da Silva (55.), Alex Teixeira (73.)
Kiállítva: K. Árnason (89., Malmö)

B csoport:

Manchester United-CSZKA Moszkva 1-0 (0-0)
Gól: Wayne Rooney (79.)

PSV Eindhoven-VfL Wolfsburg 2-0 (0-0)
Gól: Locadia (55.), Luuk de Jong (86.)

C csoport:

Benfica-Galatasaray 2-1 (0-0)
Gól: Jonas (52.), Luisao (67.), ill. Lukas Podolski (58.)
Kiállítva: N. Gaitán (85., Benfica)

Asztana-Atletico Madrid 0-0

D csoport:

Borussia Mönchengladbach-Juventus 1-1 (1-1)
Gól: Fabian Johnson (18.), ill. Stephan Lichtsteiner (44.)
Kiállítva: Hernanes (53., Juventus)

Sevilla-Manchester City 1-3 (1-3)
Gól: Trémoulinas (25.), ill. Raheem Sterling (8.), Fernandinho (11.), Wilfried Bony (36.)