Mindkét székesfehérvári hokicsapat nyert

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár AV19 csapata hazai közönség előtt 2-1-re legyőzte az Innsbruck együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi fordulójában. A fehérvári MOL-csapat 5-2-re nyert Brassóban.

Az Innsbruck elleni első harmad sem iramában, sem színvonalában nem hasonlított az egy nappal korábbi, Dornbirn elleni meccshez, kissé fáradtnak tűntek a csapatok. A kapusok azonban mindkét oldalon megtették a magukét, így gól nélkül ért véget az első húsz perc.

A középső játékrész már pörgősebb, gyorsabb játékot hozott, igaz, ekkor is az Innsbruck tűnt frissebbnek. A 27. percben Sarauer mehetett a büntetőpadra, ezt az emberhátrányt komolyabb nehézség nélkül átvészeltük, majd ahogy támadónk visszajött, erőteljes lökettel kínálta meg Chiodót, aki biztosan fogta a lövést. Már-már úgy tűnt, ez a húsz perc is gól nélkül telik el, amikor a 36. percben egy fehérvári játékos korcsolyájáról a korong Patrick Mössmer elé pattant, aki már csak Rajnával állt szemben, és nem is hibázta el a ziccert (0-1). Nem omlottunk össze a bekapott góltól, az utolsó percekben emberelőnybe kerültünk, jól takartuk a kilátást Chiodo előtt, Aaron Brocklehurst pedig a kapus mamutjai között belőtte az egyenlítő gólt (1-1).

A 45. percben Derek Hahn ment ki két percre, Ryan Kinasewich pedig közelről bekotorta a Sarauer lövése után Chiodóról kipattanó korongot (2-1). A nemrég igazolt támadó első gólját szerezte a Volán színeiben, ráadásul a csapat kettőből kettő gólnál járt emberelőnyben, amire nem volt még példa a szezonban. Öt perccel a vége előtt harmadszor is emberelőnybe került a Fehérvár AV19, Rob Pallin időt kért, de nem sikerült lezárni a meccset. A végén a vendégek kapusa is lekorcsolyázott, de nem tudtak egyenlíteni.

Rob Pallin: „Apukám mindig azt mondta nekem, a maga sajátos matematikájával, hogy a sport 90%-ban a mentális és 40%-ban a fizikális dolgokon múlik. Hiszek a mentális felkészülés fontosságában. Erre a meccsre is nagyon sokat készültek fejben is a játékosok, néha ennek megvan az eredményre, néha nem. Nehéz volt ennek a csapatnak az a lelki teher, hogy sokszor egy góllal kapott ki, nem egyszer a hosszabbításban. Még mindig vannak olyan topjátékosaink, akik egy lépéssel le vannak maradva magukhoz képest. Nekik a válogatott szünet után muszáj elkezdeniük gólokat lőni. Nehéz állandóan ilyesfajta 2-1-es eredményekkel záruló meccseket játszani. Örökké hangsúlyozzuk a védekezés fontosságát, de gólokat is el kell kezdenünk szerezni. Be kell juttatnunk mélyen a támadóharmadba a korongot, és kemény testjátékot kell a palánknál bemutatnunk. Mindenkinek át kell éreznie a helyzet komolyságát. Tavaly ez így volt. Persze egy gyorsvonat sem tud száguldani, ha műszakilag meghibásodik. Számos játékosunk teste nincs tökéletes állapotban. Én is szeretnék felelősséget vállalni azért, ahol most állunk, de ép testekre is szükség van. Tudom, hogy néhány játékosunk ugyan beöltözik, de messze vannak attól, hogy ép legyen a testük.”

EBEL

Fehérvár AV19-Innsbruck (osztrák) 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Gól: Aaron Brocklehurst (40., emberelőnyben), Ryan Kinasewich (45., ee.), ill. Patrick Mössmer (36.)

A válogatott szünet előtti utolsó meccsnapon Brassóban, Miskolcon és Debrecenben rendeztek mérkőzést. Élen maradt a címvédő, előzött a Volán, negyedik helyre szorult vissza a DHK.

Kialakulni látszik a kapusrangsor a Jegesmedvéknél, ismét Adorján védhetett a MAC ellen, akikkel szemben Budapesten ért már el shutoutot is. A ligaújoncnál nem meglepő módon a tavaly még miskolci színeket képviselő válogatott kapus, Bálizs korcsolyázott ki.

Az első harmad elején a Jegesmedvék elszalasztottak gólra váltani egy emberelőnyt, de mondani szokták, ami késik, nem múlik: a 8. percben egy igazi csodagólt láthattak a Jégcsarnokba kilátogató szurkolók. Dansareau két védőt is megbolondított cseleivel, majd elfektette Bálizst és egy laza csuklómozdulattal emelt az üresen maradt kapuba. A házigazda harcolt ki ezután mezőnyfölényt, de valami hiányzott az újabb miskolci gólhoz.

A második harmad elején a meccs képe nem változott, a DVTK támadt többet, de leginkább a játék küzdő jellege domborodott ki. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám a kapusok állták a sarat. A 35. percben egyenlített a MAC Saarenpaa köténybe lőtt. Villámgyorsan jött a válasz, 34 másodperccel később egy késleltetett kiállításnál Sagert közelről mattolta Bálizst. Kevesebb, mint fél perc volt hátra, amikor a játékvezetők 10 perc fegyelmivel sújtották Dudast, így a házigazda három védővel játszott a következő fél harmadban. A bedobás után Tóth szerzett korongot a kék vonalnál, a kiugró Dansereau-hoz passzolt, aki a szólóját magabiztosan lőtte Bálizs kapujába.

A harmadik harmadban felpörgött a MAC-nak, de jól működött a DVTK védelme Dudas hiányában is. A 46. percben egy gyors támadás végén Hajós a kapuvasat találta telibe, majd fordultak a felek, a 48. percben Roczanov a kapu torkából talált be. Öt perccel később a McDonald számára szerencsésen megpattanó lövés jutott a gólvonal mögé. Így hét perccel a vége előtt 3-3-as döntetlent mutatott az eredményjelző. A játékrészből már csak két perc volt hátra, amikor Dansereau lövése a kapuvasról vágódott ki. Gól nem született, jöhetett a hosszabbítás, amelyben a MAC jutott előnyhöz, ezt a miskolci kispad hosszasan reklamálta is. A hátrányt viszont sikerült kihúznia a házigazdának, majd bő egy perccel a vége előtt Booras beütötte a győztes gólt.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: „Az eddigi három, MAC ellen vívott mérkőzésünk közül most kaptam a legtöbbet a csapattól. Jól kontrolláltuk a mérkőzést, okosan fékeztük le a gyors MAC támadásokat. A hosszabbításban remekül védekeztük ki az emberhátrányt, így hatalmas energiákat mozgatva, összességében megérdemelten szereztük meg a győzelmet és a plusz egy pontot.”

Majoross Gergely, MAC Budapest: „Megint egy nagyon jó mérkőzést játszottunk a Jegesmedvékkel. Apróságok még hiányoznak, hogy nyerni tudjunk ellenük. Azon dolgozunk, hogy ezek is összeálljanak.”

MOL Liga, 20. forduló:

Debrecen-Ferencváros 3-2 (0-1, 1-0, 2-1)
Gól: Hári Norbert (21.), Hetényi Péter (47., emberelőnyben), Vladislav Trosin (53), ill. Jereme Tendler (13., emberhátrányban, 51., emberelőnyben)

DVTK Jegesmedvék-MAC Budapest 4-3 (1-0, 2-1, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Keegan Dansereau (8., 40.), Kalvin Ryan Sagert (36.), Jon Booras (67.), ill. Niko Saarenpaa (35.), Roczanov Dezső (48.), Ian McDonald (53.)

Corona Brasov (román)-Fehérvár AV19 2-5 (0-1, 1-2, 1-2)
Gól: Mihály Árpád (21., emberelőnyben), Molnár Zsolt (47.), ill. Brance Orban (19.), Mitchell Holmberg (26., 57.), Bodó Christopher (38., kettős emberelőnyben), Preston Shupe (41.)

1.  DVTK Jegesmedvék            17 12   3   1   1  80-44  43 pont
2.  MAC Budapest                20 11   2   3   4  79-53  40
3.  Debrecen                    19  9   3   3   4  64-56  36
4.  Fehérvár AV19               18 10   1   2   5  69-50  34
5.  UTE                         18  6   4   –   8  52-49  26
6.  Ferencváros                 19  5   1   3  10  57-77  20
7.  Dunaújvárosi Acélbikák      17  5   1   2   9  45-59  19
8.  HSC Csíkszereda             19  4   2   3  10  57-79  19