Mínusz háromról fordítottak a Jegesmedvék

JegesmedvekA Miskolc a hajrában kétgólos hátrányról egyenlített, majd a hosszabbításban is betalált, így győzött Érsekújváron a jégkorong MOL Liga keddi mérkőzésén.

A Miskolci Jegesmedvék hihetetlen lelki tartásról, mentális erőről tanúságot téve három gólos hátrányból is felálltak, és hosszabbításban megfordították a mérkőzést kedden este Érsekújváron. Az első harmad 8. perce gyors gólváltást hozott, hiszen előbb Hurtaj, 13 másodperccel később Fliszár talált be. A 15. percben Caladi találta meg az utat a miskolci kapuba, így a szünetre a hazaiak mehettek előnnyel.

A második harmadban a csapatok testvériesen megosztoztak a gólokon, hiszen előbb Caladi, majd Metcalfe mattolta az ellenfél kapusát. A harmadik harmad rosszul kezdődött a Jegesmedvéknek, hiszen öt perc alatt két gólt is kaptak, azaz ekkor már három gólos hátrányba kerültek.

Az idei Jegesmedve csapatot azonban az jellemzi, hogy egyetlen másodpercre sem adják fel, a legnehezebb pillanatokban sem roppannak össze, és így volt ez most is. Három perccel később Tóth szépített, a 17. percben pedig Metcalfe már csak egy gólra faragta a hátrányt. A végén jött a slusszpoén: 19 másodperccel a mérkőzés vége előtt Dudas egyenlített. A hihetetlen teljesítményre Dansereau tette fel a koronát, amikor a hosszabbítás 26-ik másodpercében belőtte a győztes gólt.

Majoross Gergely: – A mai mérkőzés legfontosabb tanulsága az volt, hogy van hitünk és kitartásunk a legvégső pillanatig. Ez az egyik leglényegesebb tényező, ha a végső sikert akarjuk elérni. Ma ugyan sok hibával játszottunk, de végig hittünk magunkban, ami meghozta végül a várt eredményt. Óriási fegyvertény a mai győzelmünk.

MOL Liga,

Nové Zámky (szlovák)-Miskolci Jegesmedvék 5-6 (2-1, 1-1, 2-3, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Lubomir Hurtaj (8.), Erik Caladi (15., emberelőnyben, 28., 46.), Martin Frolik (42.), ill. Fliszár Zalán (8.), Tyler Metcalfe (39.), Tóth Adrián (49., emberelőnyben), Jesse Ray Dudas 60.), Keegan Dansereau (61.)