Mladenovic legyőzte a címvédőt

KIKIA Francia Nyílt Teniszbajnokság nyolcadik napján Kristina Mladenovic három játszmában győzte le a címvédő Garbine Muguruzát.

A nőknél még a 3. fordulóból négy mérkőzés maradt vasárnapra. A selejtezőből érkezett Petra Martic folytatta kitűnő sorozatát, a horvát teniszező 6:1, 6:1 arányban nyert Anasztázia Szevasztova ellen. Martic következő ellenfele Jelina Szvitolina lesz.

Már a nyolcaddöntőben Jelena Ostapenko szetthátrányból fordított Samantha Stosur ellen. A lett lány következő ellenfele az a Caroline Wozniacki lesz, aki három játszmában győzte le Szvetlana Kuznyecovát. A dán szőkeség 2010-ben játszott negyeddöntőt Párizsban, akkor Francesca Schiavonétól kapott ki 6:2, 6:3 arányban.

A címvédő Garbine Muguruza egy ideig még tartotta magát, ám végül meg kellett hajolnia Kristina Mladenovic előtt. A 2009-es junior bajnok francia lány a Roland Garros felnőtt mezőnyében először jutott be a legjobb nyolc közé. Mladenovic két évvel ezelőtt a US Open negyeddöntőjében Roberta Vincitől kapott ki. A népszerű Kiki párizsi ellenfele az a Timea Bacsinszky lesz, aki szetthátrányból fordítva győzte le Venus Williamst. Bacsinszky és Mladenovic eddigi egymás elleni mérlege: 1-1. A francia lány tavaly füvön nyert Bacsinszky ellen, míg a svájci teniszező idén a Fed Kupában vágott vissza Mladenovicnak.

A férfiaknál a címvédő Novak Djokvics, Rafael Nadal és Dominic Thiem is sima három játszmában győzött. Óriási csatát vívott egymással Pablo Carreno Busta és Milos Raonic, a spanyol teniszező kétszer is kiegyenlített a kanadai ellen, végül 8:6 arányban nyert a döntő szettben. A mérkőzés 4 óra 17 percig tartott. Carreno Busta következő ellenfele Nadal lesz, míg a nyolcaddöntőben ismét egymással meccsel Djokovics és Thiem. A szerb és az osztrák teniszező legutóbb a római torna elődöntőjében futott össze, Thiem mindössze egyetlen gémet tudott megnyerni. Tavaly a Roland Garros elődöntőjében Djokovics 6:2, 6:1, 6:4 arányban nyert a feltörekvő osztrák teniszező ellen.

Roland Garros

Férfiak

3. forduló:

Karen Hacsanov (orosz) — John Isner (amerikai, 21.) 7:6(1), 6:3, 6:7(5), 7:6(3)
Kei Nishikori (japán, 8.) — Hyeon Chung (dél-koreai) 7:5, 6:4, 6:7(4), 0:6, 6:4
Gael Monfils (francia, 15.) — Richard Gasquet (francia, 24.) 7:6(5), 5:7, 4:3-nál Gasquet feladta.

Nyolcaddöntő:

Andy Murray (brit, 1.) — Karen Hacsanov (orosz)
Fernando Verdasco (spanyol) — Kei Nishikori (japán, 8.)
Stan Wawrinka (svájci, 3.) — Gael Monfils (francia, 15.)
Marin Cilic (horvát, 7.) — Kevin Anderson (dél-afrikai)

Pablo Carreno Busta (spanyol, 20.) — Milos Raonic (kanadai, 5.) 4:6, 7:6(2), 6:7(6), 6:4, 8:6
Rafael Nadal (spanyol, 4.) — Roberto Bautista Agut (spanyol, 17.) 6:1, 6:2, 6:2
Dominic Thiem (osztrák, 6.) — Horacio Zeballos (argentin) 6:1, 6:3, 6:1
Novak Djokovics (szerb, 2.) — Albert Ramos-Vinolas (spanyol, 19.) 7:5(5), 6:1, 6:3

Nők

3. forduló:

Jelina Szvitolina (ukrán, 5.) — Magda Linette (lengyel) 6:4, 7:5
Petra Martic (horvát, Q) — Anastasija Sevastova (lett, 17.) 6:1, 6:1
Veronika Cepede Royg (paraguay-i) — Mariana Duque-Marino (kolumbiai) 3:6, 7:6(2), 6:3
Karolina Pliskova (cseh, 2.) — Carina Witthöft (német) 7:5, 6:1

Jelena Ostapenko (lett) — Samantha Stosur (ausztrál, 23.) 2:6, 6:2, 6:4
Caroline Wozniacki (dán, 11.) — Szvetlana Kuznyecova (orosz, 8.) 6:1, 4:6, 6:2
Kristina Mladnovic (francia, 13.) — Garbine Muguruza (spanyol, 4.) 6:1, 3:6, 6:3
Timea Bacsinszky (svájci, 30.) — Venus Williams (amerikai, 10.) 5:7, 6:2, 6:1

Jelina Szvitolina (ukrán, 5.) — Petra Martic (horvát, Q)
Simona Halep (román, 3.) — Carla Suarez-Navarro (spanyol, 21.)