MOL Liga: a Fradi nyerte a fővárosi derbit

fradhokiA Ferencváros 6-3-ra legyőzte a vendég Újpest együttesét a jégkorong Mol Liga vasárnapi második mérkőzésén.

A zöld-fehérek Galló és Novak találataival 2-0-ra elhúztak az első harmadban. A második harmadban már keményebb falatnak bizonyult az Újpest. Előbb Kiss Dániel szépített (2-1), majd Németh Péter növelte ismét kétgólosra a Fradi előnyét (3-1).

A nagy szünetig még Mihalik betalált, így 3-2-es ferencvárosi vezetéssel pihenhettek a csapatok.

A záró harmadban Gágyor egalizált (3-3), de nem sokkal később Kiss Gábor betalált, majd Mikusovic duplázott, és beállította a 6-3-as ferencvárosi győzelmet hozó végeredményt.

Szakács Ferenc (vezetőedző, Ferencváros): „Már az első harmadban megnyerhettük volna a mérkőzést, de magunkra engedtük az Újpestet, és kaptunk két buta gólt. Az UTE visszajött a meccsbe, de látszott, hogy erőben és fejben is ott voltunk, és meg tudtuk nyerni a meccset. Dolgozunk tovább, és zárkózunk fel.”

MOL Liga, 17. forduló:

Ferencváros-Újpest 6-3 (2-0, 1-2, 3-1)
Gól: Galló Illés (13.), Vaclav Novak (20.), Németh Péter (34.), Kiss Gábor (46.), Marek Mikusovic (53., 60.), ill. Kiss Dániel (25., emberelőnyben), Jozef Mihalik (36., emberhátrányban), Gágyor Péter (42.)

Debrecen-Nové Zámky (szlovák) 2-3 (0-1, 2-1, 0-1)
Gól: Vaszjunyin Artyom (39.), Danil Kaskov (40.), ill. Albin Podstavek (14.), Michal Siska (29., emberhátrányban), Marek Uram (49.)

1. Dab.Docler 17 13 2 1 1 65-41 44 pont
2. Miskolci Jegesmedvék 17 8 4 2 3 69-38 34
3. Nové Zámky 17 8 4 2 3 71-54 34
4. Corona Brasov 16 6 2 6 2 44-47 28
5. Debrecen 17 5 1 3 8 62-57 20
6. UTE 18 5 – 3 10 50-80 18
7. FTC 18 4 2 – 12 45-64 16
8. HSC Csíkszereda 16 1 3 1 11 37-62 10