A szegedi Balogh Zsolt (b2) és Dika Mem, a spanyol csapat játékosa (j). MTI Fotó: Ujvári Sándor
  • Férfi kézilabda BL - MOL-Pick Szeged - FC Barcelona
    Raul Entrerríos, a spanyol csapat játékosa (b), valamint a szegedi Bánhidi Bence (b2), Jonas Källman (j2) és Szergej Gorbok (j). MTI Fotó: Ujvári Sándor
    A szegedi Bánhidi Bence (b) és Balogh Zsolt (b3), valamint Timothey N'Guessan (b2) és Cédric Sorhaindo, a spanyol csapat játékosai. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A MOL-Pick Szeged magas színvonalú mérkőzésen három góllal legyőzte a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában, vasárnap.

A csongrádiak legutóbbi öt mérkőzésükből csupán kettőt nyertek meg: a közelmúltban hazai pályán kikaptak az NB I rangadóján a címvédő Veszprémtől, majd a Bajnokok Ligája csoportkörében a német Rhein-Neckar Löwen és a francia HBC Nantes is legyőzte őket.

A vasárnapi találkozót fej fej mellett kezdte a két együttes, először a házigazda tudott kétgólos előnyre szert tenni a 13. percben (7-5). A katalánok azonban zárkózni tudtak, s 8-8-nál egyenlítettek is, ám ezt követően állva hagyta őket a szegedi alakulat: előbb három- (11-8), majd négygólos (14-10) különbséget alakított ki néhány barcelonai hibát kihasználva.

A szünet után négy perc alatt ledolgozta háromgólos hátrányát a feljavuló Barcelona, a szegedieknek majdnem öt percre szükségük volt, első góljukhoz. A katalán csapat így gyorsan átvette a vezetést, s 20-18, majd 22-20-nál két gól volt az előnye.

A Szeged ezt követően kijött a hullámvölgyből, s fordított (23-22), majd egészen hajráig „nem tágítottak” egymás mellől a csapatok. Az 53. percben aztán a csongrádi csapat tudott újítani, 25-25 után ugyanis egy emberelőnyt kihasználva három találattal – köztük egy üres kapus góllal – ellépett riválisától, s innen már nem engedte ki kezéből a vezetést. A találkozót egy megpattanó időntúli szabaddobásból szerzett góllal zárta a Szeged.

Ezen a meccsen tért vissza Magyarországra Aron Pálmarsson, aki 2015-től két szezonon át a Veszprémet erősítette, de idén nyáron viharos körülmények között távozott. Az izlandi játékos három gólig jutott.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Megtiszteltetés egy ilyen elegáns csapat ellen játszani. A fair play jellemző rájuk a győzelmek és a vereségek után is. Nagyon jól kezdtük a meccset, jó ritmusban. Sokkal jobban nézett ki a védelmünk, mint az elmúlt hetekben, ez erőt adott a játékosoknak. A második félidőt rosszul indítottuk, így visszajött a Barcelona a meccsbe. Fontos, hogy ezt jól reagáltuk le, mert így meg tudtuk nyerni a találkozót. Nekünk ez a két pont nagyon fontos, mert csatlakozni tudunk vele az előttünk levő együttesekhez. Tisztában vagyok vele, ha nem vagyunk ilyen szinten, akkor nincs esélyünk a BL-ben. Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon jól dolgoztak az elmúlt időszakban, összeálltunk és fantasztikus meccset játszottunk. A legfontosabb, hogy a játékosok hisznek abban, amit csinálunk. A két pontot azoknak ajánlom, akik a nehéz helyzetben is mellettünk voltak és ma együtt tudtunk nyerni.”

Balogh Zsolt, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Jobb érzés nyerni, mint kikapni. Hatalmas teher esett le a csapat válláról, nagy feszültség szabadult fel mindenkiben, aki a csapat körül van. Megmutattuk, hogy nincs veszve semmi. A hátunk mögött van egy nehéz időszak. A sors most adott nekünk két pontot és önbizalmat. Nem szabad elszállnunk, dolgoznunk kell tovább. Tényleg jól edzettünk a héten, a Barca jó ellenfél volt, hogy csodát tegyünk. Köszönjük a szurkolóknak a hangulatot, ismét egymásra talált a közönség és a csapat. Mindig a maximumot nyújtom, csak ez nem sikerül mindig. Én voltam a legelégedetlenebb az elmúlt hetekben nyújtott játékommal. Nagy gát szakadt át most, bízom benne, hogy ezzel a mérkőzéssel elindultunk felfelé. Biztos vagyok benne, hogy ilyen játékkal mindenki ellen lesz esélyünk.”

Xavi Pascual, a Barcelona vezetőedzője: „Gratulálok a Szegednek a nagyon jó meccshez, megérdemelték a győzelmet. Mindenben jobbak voltak. Hozzáállásban és akaratban is, ez az, ami bánt. Az első félidőben négy góllal vezetettek, mert nem tudtuk összerakni a védelmünket. A második játékrészben azt csinálták a fiúk a pályán, amit kértem tőlük, ezért visszajöttünk a meccsbe. Az első félidőben nem értem, miért nem történt ez meg. Ott dőlt el a meccs, amikor Sierra büntetőt védett, mert kettővel elmehettünk volna, és ekkor a Szeged idegessé válhatott volna.”

A Szeged 2008 márciusa óta először tudta legyőzni a spanyol sztárcsapatot.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 8. forduló, A csoport:

MOL-Pick Szeged – FC Barcelona Lassa 31-28 (16-13)
Szeged: Sego – Sostaric 1, Balogh 9, Skube 1, Bánhidi 2, Gorbok 3, Källman 1. Csere: Sierra (kapus), Gaber, T. Petrus 2, Sigurmannsson 6/6, Bodó 4, Blazevic, Zsitnyikov 2, Buntic, Fekete B.
Barcelona: P. de Vargas – Tomás 2, Mem 6, Sorhaindo, Morros 1, N’guessan 7, V. Rivera 3/1. Csere: Ristovski (kapus) 1, R. Entrerríos 3, Pálmarsson 3, Syprzak 1, Lenne, Arino 1, Jallouz.

Az A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 15 pont/8 mérkőzés, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 11/8 (240-217), 3. HBC Nantes (francia) 11/8 (231-222), 4. Barcelona 10/8, 5. Szeged 9/8, 6. IFK Kristianstad (svéd) 3/7, 7. PPD Zagreb (horvát) 2/8, 8. Orlen Wisla Plock (lengyel) 1/7

A csoportok győztesei a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.

Forrás: Délmagyar.hu/MTI