Babos negyeddöntős Monterreyben

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea bejutott a 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás mexikói női tenisztorna negyeddöntőjébe, miután a 16 között három játszmában legyőzte a brit Naomi Broadyt. Charlestonban Stollár Fanny kikapott Kiki Bertenstől.

A magyar játékos honlapjának beszámolója szerint a hatalmas csatát és számos fordulatot hozó összecsapás 2 óra 17 percig tartott.

Babos 2012, 2013 és 2017 után negyedik alkalommal játszhat negyeddöntőt a mexikói viadalon.

Hat évvel ezelőtt Tímea a negyeddöntőben az osztrák Patricia Mayr-Achleitner győzte le, majd az elődöntőben nyert az olasz Sara Errani ellen, végül a fináléban a román Alexandra Cadantu elleni siker jelentette Babos számára az első tornagyőzelmet.

Egy évvel később a negyeddöntőben Monica Niculescu jelentette a végállomást, majd 2015-ben a selejtezőben és a főtáblán is két-két győzelmet aratott, majd a nyolcaddöntőben Sara Errani győzte le Babos Tímeát.

Tavaly a nyolcaddöntőben szintén Naomy Broady-t győzte le, majd a legjobb nyolc között három játszmában kapott ki Anasztázia Pavljucsenkovától.

A világranglista 44. helyén álló Babos következő ellenfele az olimpiai bajnok Monica Puig (68.) lesz. A két játékos eddig csak egyszer találkozott egymással, még 2011-ben az egyesült államokbeli Kansas Cityben a Puerto Rico-i teniszező nyert 6:2, 6:4-re.

Érdekesség, hogy Timi és Monica néhány napja Monterreyben közösen forgatott egy elgondolkoztató kisfilmet.

Negyeddöntő:

Garbine Mugurza (spanyol, 1.)-Ajla Tomljanovic (ausztrál, 8.)
Ana Bogdan (román, 6.)-Danielle Collins (amerikai)
Babos Tímea (4.)-Monica Puig (Puerto Rico-i, 5.)
Magdalena Rybarikova (szlovák, 2.)-Sacha Vickery (amerikai, 7.)

Kiki Bertens ment tovább

A Charlestonban zajló, 735 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán a remekül szereplő Stollár Fanny négy győzelem után kapott ki a holland Kiki Bertenstől.

Tovább folytatta remek sorozatát Krystina Pliskova, aki Petra Kvitova legyőzes után nyert Jelina Vesznyina ellen is. Az első helyen kiemelt Caroline Garcia szetthátrányból fordítva nyert honfitársa Alizé Cornet ellen, míg a címvédő Darija Kaszatkina sima két szettben győzött a román Begu ellen.