Morata győztes gólt fejelt a Manchester United ellen

Egy-egyes döntetlent hozott a vasárnapi Manchester-London párharc, lévén a City 3-1-re nyert az Arsenal ellen, míg a Chelsea a Stamford Bridge-en nyert a Manchester United ellen.

Két teljesen különböző mérkőzést hozotta a Premier League vasárnapi két rangadója. Pep Guardiola csapata Kevin De Bruyne révén gyorsan szerzett vezetést az Arsenal ellen, míjd a második félidő elején a Kun Agüero által értékesített büntető lényegében bebiztosította a hazaiak győzelmét. Arsene Wenger szokásos jó cseréjét dicséri, hogy az 56. percben beállt Alexandre Lacazette tíz perccel később gólt szerzett, ám a várt egyenlítés elmarad. A 74. percben a szintén csereként pályára lépő Gabriel Jesus állította be a 3-1-es végeredményt.

A Premier Ligában a ManCity 19 mérkőzés óta veretlen, Agüeróék utoljára április 5-én a Stamford Bridge-en kaptak ki 2-1-re. Guardiola együttese legközelebb a Leicester City otthonába látogat, ahol tavaly 4-2-re kikapott a Manchester City, ráadásul egy hónappal később a Ligakpua negyeddöntjében is összecsapás a Leicester és a Manchester City.

A Chelsea-Manchester United találkozón bár csak egyetlen gól született a két rivális gárda és egyben a két menedzser Antonio Conte és Jose Mourinho összecsapásából az olasz tréner került ki győztesen. Az egyetlen gólt a második félidő elején Alvaro Morata szerezte, aki Azpilicueta beadása után fejelt a manchesteri kapuba. A mérkőzés hajrájában azonban a sokszor 8-9 emberrel támadó ManUnited rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám a vendégeknek nem sikerült kiegyenlíteniük.

Embed from Getty Images

A Goodison Parkban a második félidő elején kétgólos előnyre tett szert a vendég Watford, ám tíz percen belül kiegyenlített az Everton, majd a 91. percben Leighton Baines értékesített büntetőjével a győzelmet is megszerezte a liverpooli gárda. A hosszabbítás 11. percében tizenegyest kapott a Watford is, ám Tom Cleverly nem tudott élni a lehetőséggel.

A bajnokságban az Everton három vereség és egy döntetlen után tudott ismét nyerni.

Premier League, 11. forduló:

Chelsea-Manchester United 1-0 (0-0)
Gól: Alvaro Morata (55.)

Everton-Watford 3-2 (0-0)
Gól: O. Niasse (67.), D: Calvert-Lewis (74.), L. Baines (90+1., 11-es), ill. Richarlison (46.), C. Kabasele (64.)

Manchester City-Arsenal 3-1 (1-0)
Gól: K. De Bruyne (19.), S. Agüero (50., 11-es), Gabriel Jesus (74.), ill. A. Lacazette (65.)

Tottenham Hotspur-Crystal Palace 1-0 (0-0)
Gól: Son Heung-Min (64.)