Mourinho becsődölt: a PSG kiverte a Chelseát!

foci_Mourinho, 440, Mirror,

Jose Mourinho. Fotó: Mirror

José Mourinho, az óriási stratéga csődöt mondott. A Chelsea hiába futballozott több mint 90 percen át emberelőnyben a PSG ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, mégis kiesett. A portugálnak ezért felelnie kell.

Nomen est omen: Oscar-díjas alakítás a kiállítás sorsára juttatta Ibrahimovicot. A londoni mérkőzés 32. percében a két játékos összecsúszott, a svéd támadó visszahúzta a lábát, Oscar mégis olyan fájdalmat szimulálva fetrengett, mintha a lábát tőből tépték volna ki. Kuipers játékvezető „megette” az alakítást és piros lapot mutatott fel Ibrának.

Addig rendben volt, hogy a Chelsea a párizsi 1-1 birtokában nem akart focizni, de hogy emberelőnyben is csak a 0-0-t őrizte, az már vérlázító.

A 81. percben azt hihettük eldőlt a meccs, hiszen Cahill vezetéshez juttatta a Chelsea-t. Ám David Luiz – akiről Mourinho a nyáron lemondott, így költözött Londonból Párizsba – a 86.-ban szöglet után fejesből egyenlített.

Következett a hosszabbítás. Gyorsan ismét előnybe került a Chelsea: Thiago Silva érthetetlenül kezezett, Hazard begurította a 11-est. De még nem volt vége! A brazil középhátvéd javított, a 114. percben szintén szöglet után fejessel egyenlített. Erre már nem jött válasz, a 2-2-es végeredmény az idegenben lőtt több góllal a PSG továbbjutását jelentette.

Mourinho, ha tükörbe néz, talán beismeri: hibáztam. A Chelsea-nek támadnia kellett volna, ahelyett hogy leparkolta a buszt. Amely végül a szakadékban kötött ki. Becsületére legyen mondva, a portugál tréner ezt többé-kevésbé elismerte a találkozó után:

„Kétszer is a kezünkben volt a találkozó, de az ellenfelünk erősebb volt nálunk. Jobban bírta a nyomást, a győzelmi kényszer bennünket emberelőnyben még inkább bénított. Mindkét gólt rögzített helyzetből kaptuk, amit nehéz elfogadni, Ám én nem az a típusú edző vagyok, aki berúgja az ajtót és asztalt borogat, ilyenkor nyugodtnak és csendesnek kell maradni, Ezt mondtam a játékosaimnak is. Higgadtan ki kell elemeznünk a találkozót, és készülni a vasárnapi bajnokira, mert meg akarjuk nyerni a Premier League-et.”

BL-nyolcaddöntő, visszavágó:

Chelsea–Paris Saint-Germain 2–2 (0–0), továbbjutott a PSG 3-3-mal, idegenben lőtt több góllal
Gólszerző: Cahill (81.), Hazard (96. – 11-esből), ill. David Luiz (86.), Thiago Silva (114.)
Kiállítva: Ibrahimovic (31.)