Muguruza legyőzte Kerbert, Halep lehet a világelső

Garbine Muguruza (ESP) in action against Angelique Kerber (GER) in the Ladies’ Singles Fourth Round match on No.2 Court. The Championships 2017 at The All England Lawn Tennis Club, Wimbledon. Day 7 Monday 10/07/2017. Credit: AELTC/Joel Marklund.

Garbine Muguruza. Fotó: AELTC/Joel Marklund.

A wimbledoni nyílt teniszbajnokságon a nőknél hétfőn már kialakult a legjobb negyeddöntő mezőnye.

A legjobb 16 között kiesett a világelső Angelique Kerber (német, 1.), Jelina Szvitolina (ukrán, 4.) és Caroline Wozniacki (dán, 5.) is.

A spanyol Garbine Muguruza szetthátrányból fordítva győzött Kerber ellen. A Roland Garros tavalyi győztese Wimbledonban egy évvel korábban játszott döntőt. A 2015-ös fináléban Serena Williams 6:4, 6:4 arányban győzött Muguruza ellen.

Az újdonsült Roland Garros-győztes Jelena Ostapenko folytatta menetelését Wimbledonban is, és két játszmában győzte le Szvitolinát. Ostapenko zsinórban 11. mérkőzését nyerte meg a French Open kezdete óta.

Az amerikai CoCo Vandeweghe 31 nyerő ütéssel küldte haza Wozniackit, míg Agnieska Radwanska (lengyel, 9.) a hetedik helyen kiemelt Szvetlana Kuznyecova győzte le.

Johanna Konta személyében 1984 után van ismét brti női játékos Wimbledonban a legjobb nyolc között.

Magdalena Rybarikova Grand Slam-tornán korábban sosem jutott be a 4. fordulóba sem, ám ezúttal Monica Niculescu, majd a 3. helyen kiemelt Karolina Pliskova és az uktán Leszja Curenko után legyőzte a horvát Petra Marticot is. A szlovák lány az egyetlen nem kiemelt játékos a legjobb nyolc között.

Simona Halep két játszmában múlt felül Victoria Azarenkát (fehérorosz), így a román teniszezőnő egyetlen győzelemre van attól, hogy ő legyen Wimbledon után a női világelső.

A negyeddöntőben óriási öszecsapásra van kilátás Johanna Konta és Simona Halep között. Érdekesség, hogy a román teniszezőnő még sohasem győzte le Kontát. 2015-ben Wuhanban a brit lány nyert 6:3, 3:6, 7:5 arányban, míg idén Miamiban szetthátárányból fordítva nyert Jo Konta (3:6, 7:6, 6:2). Igaz, mindkét találkozót kemény borításon rendezték.

Simona Halep Wimbledonban 2014-ben csak az elődöntőben kapott ki a kanadai Eugenie Bouchard-tól, míg tavaly a negyeddöntőben szenvedett vereséget Angelique Kerbertől.