Murray és Kerber is kiesett Rómában

Estonia's Anett Kontaveit celebrates after winning the match against Angelique Kerber of Germany during the WTA Tennis Open tournament at the Foro Italico, on May 17, 2017 in Rome. / AFP PHOTO / TIZIANA FABI (Photo credit should read TIZIANA FABI/AFP/Getty Images)

Anett Kontaveit. Fotó: Tiziana Fabi/AFP/Getty Images

A római salakpályás viadalon a férfiaknál már kedden kiesett az első helyen kiemelt Andy Murray, a brit teniszezőt szerdán követte a női világelső Angelique Kerber.

A német teniszezőnő nagyon simán kapott ki a selejtezőből érkezett Anett Kontaveittől. A mindössze 56 perces mérkőzésen Kerber ötször bukta el saját adogatójátékát, az észt teniszező hat ászt helyezett el Kerber térfelén. Kontaveit következő ellenfele a horvát Mirjana Lucic-Baroni lesz.

A román Simona Halep 6:4, 6:4 arányban legyőzte a német Laura Siegemundot, aki áprilisban Stuttgartban aratott tornagyőzelmet. A hatodikként kiemelt Simona Halepnek 1 óra 40 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-ranglista 32. helyén álló ellenfelén.

Laura Siegemund megnyerte a Halep ellen játszott utolsó két meccsét és ezt is jól kezdte, amennyiben a román játékosnak már az első adogatását elvette. Halep azonnal egyenlített, de a harmadik adogatását ismét elveszítette (2:3). Innen már a román játékos uralta a pályát és 6:4-re behúzta az első játszmát.

A második szettben Halep 4:1-re is vezetett, ám a német játékos nem adta fel és 4:3-ra feljött. Halep edzője segítségét kérte és az eredmény nem maradt el: azonnal breaket csinált és saját adogatásán három meccslabdája is volt, ám Siegemund fordított és breaket csinált (5:4). A madridi turné győzteseként Halep nem engedte ki kezéből a meccset. Halepnek kevesebb nyerő ütése volt (13-24), ám kevesebb ki nem kényszerített hibát vétett (23-35).

Halep a nyolcaddöntőben az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova ellen lép pályára.

Internazionali BNL D’Italia
WTA, Róma. Összdíjazás: 3 076 496 USD

2. forduló:

Anett Kontaveit (észt, Q) — Angelique Kerber (német, 1.) 6:4, 6:0
Mirjana Lucic-Baroni (horvát, 16.) — Marija Sarapova (orosz, WC) 6:4, 3:6, 1:2-nél Sarapova feladta
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 12.) — Anastasija Sevastova (lett) 7:6(4), 6:2
Simona Halep (román, 6.) — Laura Siegemund (német) 6:4, 6:4
Jekaterina Makarova (orosz) — Dominika Cibulkova (szlovák, 4.) 1:6, 6:1, 6:3
Kiki Bertens (holland, 15.) — Catherine Bellis (amerikai, Q) 6:4, 6:0
Daria Gavrilova (ausztrál, Q) — Caroline Garcia (francia) 7:5, 3:6, 6:3
Szvetlana Kuznyecova (orosz, 7.) — Katerina Siniakova (cseh) 6:1, 7:6(3)
Johanna Konta (brit, 5.) — Julija Putyinceva (orosz) 6:3, 6:0
Venus Williams (amerikai, 9.) — Leszja Curenko (ukrán) 6:4, 6:3
Julia Görges (német) — Jelena Jankovics (szerb) 2:6, 7:6(2), 6:1
Garbine Muguruza (spanyol, 3.) — Jelena Ostapenko (lett, Q)
Jelina Szvitolina (ukrán, 8.) — Alizé Cornet (francia) 6:4, 7:6(11)

Stan Wawrinka (svájci, 3.) — Benoit Paire (francia) 6:3, 1:6, 6:3
John Isner (amerikai) — Florian Mayer (német) 7:6(4), 7:6(4)
David Goffin (belga, 9.) — Fernando Verdasco (spanyol) 3:6, 6:3, 6:2
Marin Cilic (horvát, 6.) — Ryan Harrison (amerikai) 6:3, 6:2
Dominic Thiem (osztrák, 8.) — Pablo Cuevas (uruguay-i) 7:6(4), 6:4
Sam Querrey (amerikai) — Jan-Lennard Struff (német, Q) 6:4, 6:3
Jack Sock (amerikia, 13.) — Jiri Vesely (cseh) 6:4, 3:6, 7:6(1)
Rafael Nadal (spanyol, 4.) — Nicolas Almagro (spanyol, Q) 3:0-nál Almagro feladta.
Kei Nishikori (japán, 7.) — David Ferrer (spanyol) 7:5, 6:2
Juan Martin Del Potro (argentin) — Kyle Edmund (brit) 7:5, 6:4
Roberto Bautista Agut (spanyol) — Pablo Carreno Busta (spanyol, 15.) 6:7(6), 6:1, 6:4
Novak Djokovics (szerb, 2.) — Aljaz Bedene (brit, Q) 7:6(2), 6:2)