Murray és Radwanska nyert a China Openen

Murray_BeijingA több, mint hat millió dollár összdíjazású pekingi tornán a nőknél Agnieszka Radwanska, míg a férfiaknál Andy Murray győzött.

A nők fináléjában Agnieszka Radwanska idén már második második alkalommal győzte le Johanna Kontát. Cincinnatiban a lengyel teniszező szetthátrányból nyert a magyar származú brit teniszezőnő ellen. Pekingben mindössze másfél óra alatt nyert Radwanska, aki négyszer vette el ellenfele adogatójátékát, Konta 5 bréklabdájából csak egyet tudott értékesíteni.

Radwanska 20 tornagyőzelméből 9-et Ázsiában aratott, a China Openen 2011-ben nyert először. A lengyel teniszező kétszer nyert a Pan Pacific Openen Tokióban, kétszer a China Openen Pekingben, az ázsiai sorozat 2008-ban Pattaya City-ben kezdődött. Radwanska 2012-ben nyert Dubaiban, majd egy évvel később Szöulban, tavaly Tianjinban, míg idén Shenzhenben is tornagyőzelmet aratott.

A szingapúri világbajnokságon való szerepléséért való versenyfutásban Konta megelőzte Dominika Cibulkovát és fellépett a lista 8. helyére. Ez azt jelenti, hogy virtuálisan ő is ott van a vébén, de ez még nem végleges.

A női teniszezők legfrissebb világranglistáján Babos Tímea megőrizve előző heti pozícióját a 26. helyen áll.  A 23 éves magyar játékos ezen a héten az 500 ezer dollár összdíjazású tiencsini tornán szerepel, ahol a negyedik kiemelt. Első ellenfele – várhatóan kedden – az amerikai Alison Riske lesz.  A WTA rangsorát továbbra is a német Angelique Kerber vezeti.

Johanna Konta 5 helyet javítva már a 9. helyen áll.

Radwanska

A férfiaknál az első helyen kiemelt Andy Murray tulajdonképpen „csont nélkül” nyert. Grigor Dimitrov a kanadai Milos Raonic visszalépése miatt játék nélkül jutott be a döntőbe, ám a bolgár játékos a fináléban nem tudott komolyabb ellenállást kifejteni a brit olimpiai bajnokkal szemben.

A skót játékos karrieje 40. tornagyőzelmét aratta, ezzel egy szűk most már 16 tagú klubhoz csatlakozott. Az aktív játékosok közül Novak Djokovicsnak 66, Rafael Nadalnak 69, míg Roger Federernek 88 tornagyőzelme van.

A közvetlen élcsoportban csak minimális változások történtek a férfi teniszezők világranglistáján, melyet a szerb Novak Djokovics továbbra is nagy fölénnyel vezet.

A legjobb magyar, Fucsovics Márton jelenleg a 151. az ATP-rangsorban.