Murray-Raonic finálé lesz Wimbledonban

A kétszeres Grand Slam-győztes Andy Murray lesz Milos Raonic ellenfele a wimbledoni férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában.

A kanadai Milos Raonic jutott be elsőként a wimbledoni férfi teniszbajnokság fináléjába, miután az elődöntőben 6:3, 6:7, 4:6, 7:5, 6:3 arányban győzött a hétszeres wimbledoni bajnok Roger Federer ellen.

Az elődöntő első szettjében egy bréklabda döntött a kanadai javára, míg a másodikban Federer előbb 5:4-nél négy játszmalabdát is elrontott, ám végül rövidítésben csak megnyerte játszmát. A folytatásban az egyre magabiztosabban játszó korábbi világelső 3:3 után visszabrékelt, ami után már nem volt kérdés, ki nyeri ezt a felvonást.

A negyedik játszma a másodikhoz hasonlóan nagyon izgalmasan sikerült, már-már elkönyvelte mindenki, hogy ismét a rövidítés dönt, amikor Federer hirtelen kissé megzavarodott: 40:0 után ütött két kettős hibát, ezt követően pedig ugyan két játszmalabdát hárított, ám a harmadik lehetőséggel már élt Raonic és 7:5-re megnyerte ezt az etapot.

A döntő szettben a svájci klasszis gondjai egyre csak szaporodtak, egyre jobban fáradni kezdett, majd nem sokkal később ápolni is kellett, miután egy rossz mozdulatot követően megbicsaklott a műtött térde is. Ezt követően Raonic kihasználta előnyét és ellépett 4:1-re, majd 5:3 után magabiztosan hozta adogatójátékát, kiharcolva ezzel pályafutása első Grand Slam-döntőjét.

A másik elődöntőben a  2010-es finalista Tomas Berdych rögtön az első adogatását elbukta, ám ezután hiába brékelt vissza rögtön, 3:3 után Andy Murray zsinórban három gémet nyerve megnyerte a játszmát. A folytatásban is hatodik játék volt a fordulópont: Berdych 3:2-es vezetésénél a 2012-es olimpiai bajnok két bréklabdát hárítva előbb megmentette szervagémjét, majd pedig új lendületet kapva ellenfelét kétszer is brékelve már két szettes előnyre tett szert.

A cseh kiválóság a harmadik szettben sem tudott újítani, ebben a felvonásban 2:1 után bukta el az adogatását, ami után Murraynek csak annyi dolga volt, hogy hibátlan szervagémeket produkáljon. Ez végül összejött neki, így összességében a 2013-as győztes brit klasszis könnyed sikerrel jutott be pályafutása során harmadszor a wimbledoni torna döntőjébe.

Raonic_Murray

A kanadai és a skót teniszező vasárnap 10. alkalommal lép pályára egymás ellen. Raonic eddig mindössze háromszor tudta legyőzni Murray-t. Ráadásul a montenegrói származású teniszező három győzelme még 2012 és 2014 között született. Raonic utoljára 2014-ben Indian Wellsben nyert Murray ellen, a skót azóta ötször győzte le a kanadait.

Néhány hete a Queen’s Clubban először játszottak füvön és egyben torna döntőjében egymás ellen. Murray 6:7(5), 6:4, 6:3 arányban nyert, azaz szetthátrányból fordított Raonic ellen. A papírforma szerint hasonló eredményre lehet számítani vasárnap is, a kanadai talán egy szettet el tud majd lopni a hazaiak kedvencétől. Murray három évvel ezelőtt Novak Djokovics ellen 6:4, 7:5, 6:4 arányban nyert a fináléban. Andy Murray 2008 óta zsinórban 9. alkalommal jutott be legalább a legjobb nyolc közé.

Milos Raonic először léphet pályára Grand Slam torna fináléjában, a kanadai teniszező 2014-ben Wimbledonban az elődöntőig menetelt, ahol Roger Federertől kapott ki 6:4, 6:4, 6:4 arányban. Raonic idén az Ausztrál Openen is bejutott a legjobb négy közé, ám az elődöntőben éppen Andy Murray-től kapott ki 4:6, 7:5, 6:7(4), 6:4, 6:2 arányban.

Wimbledon

Férfi egyes, elődöntő:

Milos Raonic (kanadai, 6.) – Roger Federer (svájci, 3.) 6:3, 6:7(3), 4:6, 7:5, 6:3
Andy Murray (brit, 2.) – TomasBerdych (cseh, 10.) 6:3, 6:3, 6:3

Magyar szempontból természetesen Babos Timiék wimbledoni fináléja a legfontosabb esemény szombaton. A magyar kiválóság Jaroszlava Svedova oldalán a világelső Martina Hingis, Sania Mirzea duó búcsúztatása után az elődöntőben sem hibázott az Atawo, Spears amerikai kettős ellen (6:4, 6:2), így elsőként jutott be a döntőbe.

A végső sikerért azonban alaposan meg kell küzdeniük Baboséknak, hiszen a Julia Görges, Karolina Plísková kettőst két szettben kiejtő Serena Williams, Venus Williams testvérpár vár rájuk szombaton. Timinek zsinórban ez lesz a harmadik wimbledoni fináléja (2014-ben Kristina Mladenovic oldalán a hölgyek között, tavaly pedig Alexander Peyával vegyes párosban szerepelt vesztes döntőben) és reméljük ezúttal végre a győzelem is összejön!

Babosék mellett két döntőt is rendeznek Wimbledonban, előbb női egyesben Angelique Kerber és a címvédő, nem mellesleg világelső Serena Williams feszül egymásnak, majd pedig a Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut kettős küzd meg a Julien Benneteau, Edouard Roger-Vasselin duóval a férfi páros verseny első helyéért.

Tenisz, Grand Slam, Wimbledon, női egyes, döntő14:30
Tenisz, Grand Slam, Wimbledon, férfi és női páros döntő18:45

Forrás: Digisport