Music duplájával nyert a Fehérvár

A Fehérvár AV19 a szlovén Ales Music két góljával győzte le a Salzburg csapatát az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

AVS_RBS

A 27. percben Ales Music egy kavarodás után a sarokból korcsolyázott be a kapu elé és kilőtte a jobb alsót, ezzel első fehérvári találatát jegyezte (1-0).

Az 52. percben, fehérvári emberelőny következett: ezt pedig Music ki is használta, jól érkezett Luttinen kapu mögül visszatett, nagyszerű korongjára és Gracnar lábai között pöckölt a hálóba, összejött neki a dupla (2-0).

Két és fél perccel a vége előtt Greg Poss kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, amit 45 másodperccel később Bobby Raymond révén ki is használt csapata. A bekk a rövid felsőt lőtte ki, a tömörüléstől Rajna szinte semmit nem láthatott az érkező korongból (2-1).

A liga magyar csapata négy vereség mellett a harmadik találkozóját nyerte meg a szezonban. A salzburgiaknak megszakadt a három mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatuk.