Nadal és Thiem újabb összecsapása következik

Tennis - ATP 1000 Masters - Madrid Open - Men's Singles Final - Dominic Thiem of Austria v Rafael Nadal of Spain - Madrid, Spain - 14/5/17 - Nadal and Thiem shake hands after posing with their trophies at the end of the match. REUTERS/Susana Vera

Simona Halep bejutott a római salakpályás tenisztorna női versenyének negyeddöntőjébe, miután csütörtökön 6:1, 4:6, 6:0 arányban legyőzte az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát. A férfiaknál ismét egymás ellen játszik Rafael Nadal és Dominic Thiem.

A hatodikként kiemelt Simona Halepnek 97 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-ranglista 17. helyén álló ellenfelén.

A legjobb nyolc között Anett Kontaveit lesz Halep ellenfele. A selejtezőkből érkezett észt teniszező a horvát Mirjana Lucic-Baronit búcsúztatta a nyolcaddöntőben 6:1, 6:1-es győzelemmel.

Eddig egy alkalommal találkozott egymással a két játékos: az idei miami torna harmadik fordulójában 6:3, 6:0 arányban nyert Halep.

Szetthátrányból fordítva győzött és jutott be a legjobb nyolc közé a selejtezőből indult Daria Gavrilova és Jelina Szvitolina is.

Timea Bacsinszky két évvel ezelőtt a római salakon még le tudta győzni Karolina Pliskovát, aki ma 80 perc alatt magabiztosan győzött a svájci teniszezőnő ellen.

A férfiaknál egyedül Dominic Thiem kényszerült három játszmára a legjobb 16 között, az osztrák teniszező szetthátrányból fordított az amerikai Sam Querrey ellen. Thiem következő ellenfele Rafael Nadal lesz, aki zsinórban 17. mérkőzését nyerte meg salakon, igaz Almagro az előző körben feladta a találkozót. Nadal Barcelonában és Madridban is a döntőben győzte le Dominic Thiemet.

Szintén az alsó ágon létrejött a 18. Juan Martin Del Potro és Novak Djokovics összecsapás, az argentin és a spanyol teniszező 2009-ben Rómában szintén a negyeddöntőben lépett pályára, akkor a szerb játékos nyert 6:3, 6:4 arányban.