Nadal újabb tornagyőzelem előtt

September 8, 2017 - Rafael Nadal in actin against Juan Martin del Potro in a men's singles semifinal match at the 2017 US Open.

Fotó: USTA/Garrett Ellwood

A dél-afrikai Kevin Anderson és Rafael Nadal is szetthárányból fordított az Amerikai Nyílt Teniszbajnokság elődöntőjében.

Mindketten 6:4 arányban bukták el az első játszmát, ám az egyenlítés után magabiztosan nyerték meg az újabb két szetet.

A világelső spanyol teniszező karrierje során negyedszer jutott be a US Open fináléjába. Rafael Nadal New Yorkban háromszor játszott döntőt Novak Djokovics ellen, akit 2010-ben és 2013-ban is legyőtt, a 2011-es fináléban a szerb teniszező nyert 6:2, 6:4, 6:7(3), 6:1 arányban.

Az elsó ágon döntőbe jutott Kevin Anderson eddigi legjobb Grand Slam-eredménye a 2015-ös US Open negyeddöntő volt. Két évvel ezelőtt Dominic Thiem és Andy Murray kiejtése után Stan Wawrinkától kapott ki sima három játszmában. Anderson tavaly már a harmadik fordulóban kikapott Jo-Wilfried Tsongától..

Nadal korábban négyszer győzte le Andersont, a 26 nappal fiatalabb dél-afrikai teniszező mindössze egyetlen játszmát nyert a spanyol világelső ellen. Nadal két évvel ezelőtt a párizsi fedettpályás tornán kényszerült döntőt szettre Anderson ellen. Idén Barcelonában Nadal nyert 6:4, 6:4 arányban.

US Open, elődöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 1.) — Juan Martin Del Potro (argentin, 24.) 4:6, 6:0, 6:3, 6:2
Kevin Anderson (dél-afrikai, 28.) — Pablo Carreno Busta (spanyol, 12.) 4:6, 7:5, 6:3, 6:4