Nagy csatában nyert az MVM Veszprém

Momir Ilics. Fotó: Tál Dominik/vehirsport.hu

Momir Ilics öt büntetőt értékesített. Fotó: Tál Dominik/vehirsport.hu

Az MVM Veszprém 27-25-re legyőzte a vendég horvát PPD Zagreb csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján, így továbbra is egy pont a hátránya a német Flensburg és a francia PSG mögött.

A horvát bajnokkal különösen jó sportbaráti kapcsolatban lévő veszprémiek október 3-án, nagyszerű hajrával 21-20-ra nyertek Zágrábban, és most is fontos volt számukra a két pont begyűjtése.

Kőkemény védekezéssel nyitott a Zagreb, és az első hazai gólra szűk négy percet kellett várni. Emberelőnyben sikerült fordítani, miközben már a Veszprém védőfala is remekül zárt. Ennek köszönhetően eleinte alig esett gól, a hazaiakat erősítő Zeitz vállsérülés miatt cserét kért. A Veszprém két horvát légiósa, a kapus Alilovic és az átlövő Sliskovic sokat tett azért, hogy a 9. percben már 4-1 lett az állás: előbbi büntetőt fogott, utóbbi pedig háromszor is eredményes volt.

A 11. percben, 6-2-nél időt kért a vendégegyüttes, ám szinte semmi nem változott. Így aztán öt perccel később, 10-4-nél ismét próbálta rendezni sorait a Zagreb. A folytatásban felváltva estek a gólok, ekkor Ilic volt veszélyes a vendégkapura. Hazai emberhátrányban a Zágráb feljött 15-11-re.

A második félidő eleje a zágrábiaké volt, akik egy 3-1-es periódussal felzárkóztak. Tonci Valcic piros lapot kapott, így a Zagreb egyik legjobb védője vált ki, ám a kétperces előnyt nem használta ki a magyar bajnok. Állandósult a 2-3 gólos különbség, és mindkét oldalon kemény védőfal fogadta a támadókat.

Az izgalmas hajrában Palmarsson, Nagy László, Nilsson és Ilic is fontos gólt lőtt, így sikerült otthon tartania a két pontot a BL legutóbbi ezüstérmesének.

[Customads id=646335]

Javier Sabaté:
Rendkívül magas színvonalú sorozatban játszunk, ahol rengeteg a kiélezett meccs. Tudtuk, hogy ma is egy kőkemény meccs vár ránk, abszolút elfogadható, hogy így alakult a találkozó. Az első huszonöt percben kiválóan védekeztünk, amelyekből könnyű indításgólokat szereztünk. A Zágráb nem adta fel, kitartóan üldözött minket, így szoros lett a végjáték. A második félidőben sok hibát vétettük, jól kontrázott a Zagreb, melynek meg is volt az esélye a pontszerzésre. A fontos momentumokban azonban jól döntéseket hoztunk, szerencsénk is volt, így itthon tudtuk tartani a pontokat. Kemény, jó meccset láthattak a szurkolók, nagyon örülünk a két pontnak.”

Ivan Sliskovic: Az első félidőben kiválóan védekeztünk, sorozatban szereztük a könnyű gólokat. A második felvonásban több hibát is vétettünk támadásban, amit azonnal kihasznált a Zágráb, s fel is tudott zárkózni. Izgalmasan alakult a végjáték, de a legfontosabb, hogy itthon tudtuk tartani a két pontot. Külön köszönöm szurkolóink támogatását. Úgy érem, hogy folyamatosan javul a formám. Az Eb-n meccsről meccsre egyre jobban játszottam, természetesen ezt szeretném folytatni Veszprémben is, amihez továbbra is keményen kell dolgoznom.”

A Veszprém jövő szombaton egyik nagy riválisának, a német Flensburgnak az otthonában lép pályára.

Férfi kézilabda BL, A csoport, 12. forduló:

MVM Veszprém – PPD Zagreb (horvát) 27-25 (16-12)
Gól: Sliskovic 7, Nagy L. 6, Ilics 6(5), Nilsson 2, Marguc 2, Sulic 2, Palmarsson 1, Rodriguez 1, ill. Horvat 4(1), Mandalinic 4, Markovic 4, Susnja 4, Kovacevic 2, Rakovic 2, Valcic 2, Obranovic 1, Pavlovic 1, Vujic 1.

THW Kiel (német) – Wisla Plock (lengyel) 26-24
PSG (francia) – Besiktas (török) 40-28
Celje (szlovén) – Flensburg-Handewitt (német) 26-30

Az állás: 1. Flensburg 20 pont (369-316), 2. PSG 20 (380-335), 3. Veszprém 19, 4. Kiel 13, 5. Zagreb 9, 6. Plock 8, 7. Celje 5, 8. Besiktas 2.

Forrás: MTI/Vehirsport.hu