Nagy Dániel duplázott a Balmazújváros ellen

Az Újpest 2-1-re legyőzte a vendég Balmazújvárost a labdarúgó Magyar Kupa-elődöntő első, keddi felvonásán. A visszavágót május 9-én rendezik a hajdúsági városban.

Az újpesti Nagy Dániel (b) gólt lő a balmazújvárosi Póti Krisztián mellett a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében, az Újpest FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő mérkőzésen a fővárosi Szusza Ferenc Stadionban. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A Balmazújváros átengedte a kezdeményezést az Újpestnek, amely eleinte nem tudott mit kezdeni meddő mezőnyfölényével, illetve a visszahúzódó rivális szervezett védekezésével. A fővárosiak fokozódó nyomását jelezte Pauljevic kapufája, néhány perccel később pedig Nagy Dániel szépségdíjas gólt lőtt a jobb felső sarokba. A kétszeres válogatott középpályás később egy újabb gyönyörű, ezúttal bal sarokba lőtt góllal próbálta felhívni magára a helyszínen lévő Georges Leekens szövetségi kapitány figyelmét. Harmadjára viszont néhány centit tévedett, így maradt a kétgólos újpesti vezetés.

A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott sok technikai hibával, így komoly lehetőség egyik kapu előtt sem akadt, mígnem Litauszki dolgoztatta meg Pogacsicsot néhány dekázást követően. A szórványos vendégakciók egyikéből pedig Arabuli találta el a keresztlécet. A grúz csatár a hajrában aztán nem hibázott, a fejesét még hárította a hazai kapus, de a kipattanót már a hálóba juttatta.

Nebojsa Vignjevic, Újpest FC vezetőedzője: „Először is minden tiszteletem a Balmazújvárosé. Negyven percig úgy nézett ki, hogy akár 3-4 gólt is szerezhetünk, de sajnos ez nem tartott tovább. Egyszerű és türelmes játékot játszottunk a mérkőzés elején, de 2-0 után minden megváltozott. Nem tudtunk megnyerni az úgynevezett második labdákat a parharcokat követően. A Balmazújváros várta a lehetőségeit, mi pedig a saját kreativitásunkat „öltük” meg, és innentől a csapatjáték helyett az egyéni próbálkozások domináltak. A ritmusunk leüléséhez a túlzott egyéni megoldások vezettek. Akárcsak a Vasas ellen, egy jó és egy rossz félidőt produkáltunk. A 2-0-s végeredmény kiváló lett volna, de a 2-1-es állás igencsak hasonló az MTK elleni összecsapásunkhoz. Fontos, hogy meg szeretnénk nyerni a kupát, de a csapatnak az kell megértenie, hogy bárki gólja/góljai elég ehhez, csapatként kell diadalmaskodnunk. A Balmazújváros megmutatta, tudja kontrollálni a játékot, így nyílt maradt a párharc a visszavágóra.”