Nagy Viktor lett a legjobb kapus, Szerbia Európa-bajnok

Nagy Viktor. Fotó: Dobos Sándor/waterpolo.hu

A bronzérmes magyar férfiválogatott kapusát, Nagy Viktort választották posztjának legjobbjává a szombaton véget ért belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon.

A Szolnok világbajnok kapusa a görögök ellen 13-10-re megnyert bronzmérkőzés mellett többi Eb-meccsén is remekül teljesített.

Az Európa-bajnokság legértékesebb játékosa (MVP) az aranyérmes szerb válogatott egyik legjobbja, Andrija Prlainovic lett, a gólkirályi címet pedig a 21 találatig jutó máltai Steven Camilleri érdemelte ki.

Az április 3-10-i trieszti férfi olimpiai kvalifikációs torna csoportjai:A csoport: Magyarország, Kanada, Oroszország,…

Közzétette: VLV – A magyar férfi vízilabda-válogatott hivatalos oldala – 2016. január 23.

Szerbia megvédte címét

Elképesztő hangulatban, telt ház, 16 ezer néző előtt ugrottak vízbe a csapatok, a montenegróiak azonban egy picit sem zavarodtak meg, és nagy meglepetésre pillanatok alatt kétgólos vezetésre tettek szert. A montenegróiak hozták a saját, kemény védekezésen alapuló játékstílusukat, ezzel a szerbeknek is meggyűlt a bajuk. A nagyszünetben egygólos hátrányban volt a hazai csapat.

srbija

A fordulást követően is megmaradt a montenegróiak magabiztossága, a zárónegyedre 6-6-os döntetlennel feszültek egymásnak a felek.

A negyedik negyed elején egy meg nem adott montenegrói gólt követően megszerezte a vezetést a szerb válogatott az Eger klasszisának, Milos Cuknak köszönhetően, majd Dusko Pijetlovic megduplázta az előnyt. A hazaiak egy jó védekezés után az ellentámadásból emberelőnybe kerültek, Nikola Jaksic pedig már háromgólosra növelte a különbséget. A montenegróiak nem adták fel, és másfél perc alatt két gólt szerezve felzárkóztak (9-8). A párharcot végül a szerb kapus döntötte el, tökéletes ütemben szerzett labdát, a megúszásból pedig a Szolnokon légióskodó Milan Aleksic zúdított a hálóba (10-8).

A szerbek Eindhoven (2012) és Budapest (2014) után sorozatban harmadszor diadalmaskodtak a kontinensviadalon, összességében a hetedik aranyérmüket gyűjtötték be.

Férfi vízilabda Európa-bajnok, döntő:

Szerbia-Montenegró 10-8 (1-3, 2-1, 3-2, 4-2)
Gól: Prlainovic, Aleksic, Cuk 2-2, Mandic, Filipovic, Pijetlovic, Jaksic 1-1, illetve Dar. Brguljan, Radovic, N. Janovic 2-2, Ivovic, Vukcevic 1-1.