Nagyarányú győri győzelem Zágrábban

Kovacsics Aniko_440Jó védekezésének is köszönhetően simán győzött a Győri Audi-ETO a horvát RK Lokomotiva Zagreb otthonában.

Az első percekben mindkét együttes kapkodóan játszott, majd Amorim szerezte meg a vezetést a zöld-fehéreknek. Három perccel később viszont már Horvat és Koznjak találataival 2-1-re fordítottak a hazaiak.

A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen a találkozó 9. percéig. Innentől viszont a horvátok képtelenek voltak feltörni a győriek kiváló védelmét, Grubisic is bravúrokat mutatott be a kapuban, tizenhárom percen keresztül gólképtelen volt a hazai együttes. A zöld-fehérek támadásai sem voltak a leggördülékenyebbek, de ennek ellenére a látványos figurákat rendre góllal fejezték be. Aguilar, Kovacsics és Korsós találatinak is köszönhetően 13-7-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően mintha mindkét együttes bent maradt volna az öltözőben, rendkívül sok technikai hibát követtek el. Nyolc perc elteltével a győrieknél csak Aguilar, míg a hazaiaknál Hrbková talált a kapuba. Ezt követően viszont ismét ritmust váltottak a Rába-partiak és sorra dolgozták ki a ziccereket, amelyeket magabiztosan értékesítettek. A második félidő 22. percében a szép számú győri közönség nagy örömére Bognár-Bódi gólja után hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget. (12-22)

Az utolsó percekben már csak a különbség volt a kérdéses, a találkozó során egyszer sem forgott veszélyben az ETO győzelme, így öt forduló után továbbra is veretlenül vezeti a csoportját.

Ambros Martín: – Teljes mértékben elégedett vagyok a csapatommal! Habár a BL jelenlegi rendszere nagyon kemény, hiszen az utolsó meccsig tétje van minden percnek, és a lányokat megtizedelték a sérülések is, mégis csak jót mondhatok az egész eddigi szezonunkra, elképesztő teljesítményt mutatott a csapat. Hamarosan a BL-szünet következik, és a hátralévő mérkőzésen is nagy koncentrációval fogunk játszani, küzdeni.

Jelena Grubisic: – Az első perctől kezdve nagyon jól játszottunk, ma sem hagytuk, hogy a sérülések megingassanak bennünket. Csak gratulálni tudok a csapatomnak, hogy ilyen kiválóan játszott, és főleg hogy ilyen jól védekezett!

Női kézilabda Bajnokok Ligája csoportmérkőzés:

Lokomotiva Zagreb – Győri Audi ETO KC 15-26 (7-13)
Gól: Hrbková 4(3), Horvat, Koznjak, Havic 2-2, Basic, Bozovic, T. Grubisic, I. Milanovic-Litre, Milic 1-1, ill. Löke 5, Aguilar, Bognár-Bódi 4-4, Kovacsics 4(1), Korsós 3, Amorim, Szepesi 2-2, Sen, V. Milanovic-Litre 1-1.