Lencse László duplázott a Csákvár ellen

Az MTK a papírformának megfelelően legyőzte otthon a Csákvárt a labdarúgó NB II 20. fordulójában, így továbbra is az élen áll.

Lebcse László jobbra

A 39. percben Deutsch Bence tanítani való módon tekert középre, Torghelle Sándor repülve ért a labdába, és megszerezte a vezetést (1-0).

Gera Dániel és Lencse László összjátékából utóbbi előtt adódott gólhelyzet, aki átvert mindenkit, és gyönyörűen tekert a jobb oldali kapufa mellett a hálóba (2-0).

Az 57. percben Lencse szelídítette meg a labdát, Gerának passzolt, aki centerezett, Torghelle lövése után a kipattanót Schäfer szerezte meg, őt pedig buktatták a 16-oson belül. A büntető Lencse László értékesítette (3-0).

A 93. percben Bokros Szilárd szépített (3-1)

Feczkó Tamás: „Nagyon tetszett az első 70. percben mutatott játékunk. Tartoztunk azoknak a szurkolóknak, akik egész évben itt voltak velünk. Nagyon büszke vagyok arra, hogy ilyen teljesítményt nyújtottak játékosaink a szervezett Csákvár ellen. Vannak hiányérzeteim, hiszen sok helyzetet kihagytunk, és gólt is kaptunk, de összességében elégedett vagyok.”

A Cegléd a gyulai pontszerzéssel folytatta jó bajnoki sorozatát: legutóbb október 25-én szenvedett vereséget, azóta három győzelem mellett háromszor döntetlent játszott.

A Gyirmót FC staionjában a budaörsi Horváth Roland ért el mesterhármast, a Budaörs zsinórban harmadik győzelmét aratta.

Merkantil Bank Liga NB II, 20. forduló:

MTK Budapest-FC Csákvár 3-1 (2-0)
Gól: Torghelle (39.), Lencse (43., 58., a másodikat tizenegyesből), illetve Bokros (93.)

Gyirmót FC-Budaörs 1-3 (0-2)
Gól: Nagy Patrik (76.), ill. Horváth Roland (32., 44., 90+3.)

Nyíregyháza Spartacus-Budafoki MTE 3-2 (3-1)
Gól: Margitics Andor (7., öngól), Kártik Bálint (23.), Gajdos Zsolt (26.), ill. Ihrig-Farkas Sebestyén (18.), Kirják Henrik (49.)

Soproni VSE-BFC Siófok 0-1 (0-1)
Gól: Petneházi Márk (23.)

WKW ETO FC Győr-ZTE FC 2-1 (1-1)
Gól: Magasföldi József (10.), Erdélyi László (53.), ill. Vernes Richárd (45.)

Mosonmagyaróvár-Kisvárda 1-2 (1-1)
Gól: Laki Balázs (26.), ill. Vágó LEvente (5.)

Dorogi FC-Szolnoki MÁV FC 2-0 (2-0)
Gól: Mészáros Áron (30.), Bora György (45.)