NBA: Kevin Durant az alapszakasz MVP-je

Kevin-Durant35Az észak-amerikai profi kosárlabda-liga rájátszásának folytatásában a Los Angeles Clippers és a Washington Wizards is idegenbeli győzelemmel kezdte a második kört. A Spurs és a címvédő Heat viszont magabiztosan nyert hazai pályán.
Oklahomában az alapszakasz MVP-jének választott Kevin Durant és Russel Westbrook hiába hozott össze 54 pontot, a Los Angeles Clippers az első és a harmadik negyedet is nagyon meggyőző fölénnyel nyerte meg. A vendégeknél Chris Paul (a képen) 9 triplakísérletből 8-at értékesített, plusz kiosztott 10 gólpasszt is.  Blake Griffin 14 duplája mellett 9 büntetőt értékesített. A szerdai újabb mérkőzésen az OKC-nak kötelező a győzelem, ha nem akar két vereséggel elutazni Kaliforniába.

Texasban a San Antonio Spurs már a nagyszünetben 16 ponttal (65-39) vezetett, ami elég volt a meggyőző sikerhez. Tony Parker nem töltött csak, lőtt: 24 mezőnykísérletéből „csak” 13 volt sikeres, de beszórt 6 bünetőt és kiszórt 9 gólpasszt is. Tim Duncan szerényen 12 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplázott. Elképesztően játszott a padról beszálló Marco Belinelli, a 28 éves olasz játékos három triplakísérletet értékesítve 19 pontig jutott. A vendégeknél LaMarcus Aldrige hiába pedálozott (32 pont, 14 lepattanó), ha a társak cserbenhagyták. A csapatjáték teljes csődjét mutatja, hogy a Trail Balzersznél összesen 9 asszisztot jegyeztek fel.

Kevin Durant-t, az Oklahoma City Thunder olimpiai bajnokát választották meg az alapszakasz legértékesebb játékosának (MVP) az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) .

A 25 éves erőcsatár óriási fölénnyel nyerte meg a 125 szakíró körében rendezett szavazást, miután a voksolók közül 119-en őt látták a legjobbnak. A második helyen a tavalyi MVP, a címvédő Miami Heat sztárja, LeBron James végzett, akit hat szakíró tett az első helyre.

Az amerikai válogatottal 2010-ben világbajnok, 2012-ben olimpiai bajnok Durant kiválóan játszott az alapszakaszban, mérkőzésenként 32 pontot dobott átlagban, és ezzel ő lett a liga pontkirálya is. Ez pályafutása első MVP-címe, s egyben Allen Iverson 2001-es sikere óta ő az első, aki egy szezonban begyűjtötte mindkét címet. (MTI)

Indianapolisban a Washington Wizards az első negyedben alaposan meglepte a Pacerst, mint később kiderült az első 12 percben összehozott 13 pontos előny elég volt a győzelemre. Trevor Ariza hat triplát szórt be a mérkőzésen a Pacers ellen, míg Bradley Beal 25 pontjából az első negyedben hozott össze 14-et. A Wizards korábban zsinórban 12 alkalommal kapott ki Indianapolisban. Az Indiana All Star-játékos Roy Hibbert az első 18 percben sem pontot, sem lepattanót nem tudott szerezni. Ebben a párharcban is igaz, hogy a Pacers számára sorsdöntő lesz a második hazai találkozó, hiszen a 3. és a 4. mérkőzést Washingtonban rendezik.

Floridában a Miami Heat először győzte le a Brooklyn Nets csapatát, miután az alapszakaszban a New York-i gárda négyszer verte meg a Heat-et. Ezúttal LeBron James 22 pontja mellett Ray Allen 19 pontig jutott. Chris Bosh 15 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplázott. A mérkőzés lényegében a harmadik negyedben dőlt el, amikor a hazaiak 10 pontot vertek a Netsre. A hazaiaknál öt játékos két számjegyű pontot ért el…

Jason Kidd a Brooklyn Nets trénere szerint, lehet, hogy az alapszakasz új MVP-je Kevin Durant, de a világ legjobb játékosa még mindig LeBron James, ami nem sok jót sejtet a Nets számára.