Négy góllal nyert a Telekom Veszprém

Veszprém, 2016. október 1. A veszprémi Andreas Nilsson (k), valamint Gaubner David (b) és Markovic Zoran (j), a svájci Kadetten Schaffhausen játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának második fordulójában játszott Telekom Veszprém - Kadetten Schaffhausen mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. október 1-jén. A Veszprém 32-28-ra győzött. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A veszprémi Andreas Nilsson (k), valamint Gaubner David (b) és Markovic Zoran (j), a svájci Kadetten Schaffhausen játékosai a Veszprém Arénában. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Az utolsó negyedórában remeklő Telekom Veszprém 32-28-ra legyőzte a vendég svájci Schaffhausent, Császár Gábor csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Az első fordulóban az előző idényben döntős – és a finálét kilencgólos vezetésről elveszítő – Veszprém a német Flensburg-Handewitt otthonában 24-24-es döntetlent játszott, míg a Schaffhausen 25-24-re kikapott a vendég dán Bjerringbro-Silkeborgtól.

Veszprémben bátran kezdett az esélytelenebb Schaffhausen, és Császár remek passzaival az 5. percben 2-1-re vezetett. A svájciak lépéselőnye továbbra is megmaradt, és közel tíz percbe tellett a hazaiaknak, mire magukra találtak, és fordítottak (5-4). A védekezés egyik oldalon sem volt jó, rengeteg gól esett, majd amikor a Veszprém rendezte sorait és negyedóra után 9-6-ra ellépett, időt kért a Schaffhausen.

Amikor emberelőnybe kerültek a vendégek, ledolgozták a hátrányukat (11-11), és a folytatásban is jól tapadt a svájci együttes, így csak az utolsó másodpercben szerzett gólnak köszönhetően vonulhatott el pihenőre előnnyel a Veszprém.

[Customads id=646335]

A második félidőt kettős emberhátrányban kezdte a magyar bajnok, ám 18-16-os vezetéssel jött ki ebből a szakaszból. Renato Sulic két ziccert is rontott, de ahogy sikerült megnyugodni, már nem volt gond, és pillanatok alatt 22-18 lett az állás, amikor időt kértek a leblokkoló vendégek.

A röpke pihenő jót tett nekik, és negyedórával a vége előtt az egyenlítésért támadtak. Ez azonban elmaradt, és megint a Veszprém jött lendületbe. Még a hajrá előtt – hogy maradjon esély a pontszerzésre – újfent időt kért a Schaffhausen, viszont ekkor már jól védekezett a hazai gárda, amely végül otthon tartotta a két pontot.

Javier Sabaté: „Remekül játszott a Schaffhausen, amely próbálta lassítani a játékot, s megakadályozni a gyors indításainkat. Az első játékrészben többé-kevésbé jól működött a védekezésünk, a támadójátékunkkal pedig kimondottan elégedett voltam. A második felvonásban összeállt a védekezésünk, jöttek a leindítások. Gajic kimondottan jeleskedett ebben, ennek köszönhetően növelni tudtuk az előnyünket. Sok a sérültünk, így következhetett be, hogy például Sulic balszélsőt is játszott. Büszke vagyok a csapatom teljesítményére, edzésmunkájára és megszerzett két pontra. Napról napra magabiztosabb az együttes. Ebben a sorozatban minden pontért nagyon meg kell küzdeni, ez ma is bebizonyosodott. Köszönjük a szurkolóinknak a támogatást.”

Dragan Gajic: „Fontos győzelmet arattunk. Nincs könnyű meccs a BL-ben. A vendégek bebizonyították ezt, s azt is, hogy megérdemelten szerepelnek a csoportunkban. A kulcspillanatokban alkalmazott egyéni megoldások jelentették ma a különbséget. Veszprémben a védekezés a legfontosabb, amikor ez összeállt, sikerült könnyű gólokat szereznünk, amivel eldönthettük a meccsüket. Köszönet a szurkolóknak, fantasztikus érzés itt kézilabdázni.”

Veszprém, 2016. október 1. A veszprémi Aron Palmarsson (b) és Renato Sulic (j), valamint Bliznac Kristian (k), a svájci Kadetten Schaffhausen játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának második fordulójában játszott Telekom Veszprém - Kadetten Schaffhausen mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. október 1-jén. A Veszprém 32-28-ra győzött. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A veszprémi Aron Palmarsson (b) és Renato Sulic (j), valamint Bliznac Kristian (k), a svájci Kadetten Schaffhausen játékosa a Veszprém Arénában. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Lars Lynge Walther: „Nagyon büszke vagyok a csapatomra. Az volt a célunk, hogy jó meccset játsszunk, amit sikerült is végrehajtanunk. Többségében megvalósultak az elképzeléseink. Hosszú lefolyású támadásokra, és eredményes szélsőjátékra készültünk. Ez pedig meg is valósult. Fegyelmezettek voltunk, száz százalék közeli volt a teljesítményünk. Ha boldog nem is lehet a verség miatt, de nagyon elégedetté tesznek a látottak.”

Császár Gábor: „Már a harmadik csapatommal jártam Veszprémben, ismét szuper élmény volt itt játszani. Hálás vagyok, hogy így fogadtak a szurkolók. Küzdöttünk, amíg bírtuk. Az ötvenedik percig szoros volt a meccs, a végén aztán kijött a cserepadok és az egyéni kvalitások miatti különbség. Összességében nem lehetünk szomorúak. Hatalmas dolog a mi kis klubunkban, hogy ebben a csoportban szerepelhetünk. Igyekszünk rászolgálni a bizalomra.”

A Veszprém egy hét múlva a lengyel Wisla Plock vendége lesz.

Kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport:

Telekom Veszprém – Kadetten Schaffhausen (svájci) 32-28 (16-15)
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Ancsin 1, Blagotinsek, Chema Rodriguez, Gajic 6, Ilics 7, Kopljar 2, Marguc, Nagy L. 3, Nilsson 3, Palmarsson 3, Schuch, Sulic 4, Terzics, Ugalde 3. Edző: Xavi Sabaté.
Schaffhausen: Bringolf, Marinovic (kapusok), Bliznac, Brännberger 3, Császár 2, Delhees, Graubner, Koch 3, Küttel, Liniger 6, Maros 7, Meister, Pendic 1, Richwien, Szyba 3, Tominec 3. Edző: Lars Lynghe Walther.

19:30 Barcelona Lassa (spanyol)-THW Kiel (német)
Október 2. 16:50 Bjerringbro Silkeborg (dán)-Flensburg Handewitt (német)
Október 2. 17:30 PSG Handball (francia)-Orlen Wisla Plock (lengyel)

A csoport állása: 1. Veszprém 3 p (56-52), 2. Barcelona 2 p (28-23), 3. Kiel 2 p (28-27), 4. Silkeborg 2 p (25-24), 5. Flensburg 1 p (24-24), 6. PSG 0 p (27-28), 7. Schaffhausen 0 p (52-57), 8. Plock 0 p (23-28)

Forrás: MTI/vehirsport