Négy pontra nőtt a Videoton előnye

Videoton_DVTK_20170311Az elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Paksi FC két góllal nyert Debrecenben, míg az MTK a Vasast, a Videoton pedig a DVTK-t győzte le. Mivel az Újpest FC és a Budapest Honvéd megosztozott a pontokon, így a Videoton már négy ponttal vezet a kispestiek előtt.

Felcsúton az első félóra komolyabb helyzet nélkül telt el: a Videotonnál volt többet a labda, a Diósgyőr leginkább a védekezéssel volt elfoglalva. A 33. percben megszerezte a vezetést a székesfehérvári gárda, egy szöglet után a pénteken magyar állampolgári esküt tett Paulo Vinícius fejelt a kapuba. Pár perc múlva már kettővel vezettek a hazaiak: Nego beadása Jagodinskisről vágódott a saját kapujába.

Fordulást követően alábbhagyott a Videoton lendülete, a vendégek próbálkozásai pedig nem sok veszélyt jelentettek Kovácsik kapujára. Összességében negyedórányi jó futballal is megérdemelten nyert a hazai csapat.

OTP Bank Liga, 23. forduló:

Videoton FC – Diósgyőri VTK 2-0 (2-0)
Felcsút, 2455 néző, v.: Berke
Gól: Vinícius (33.), Jagodinskis (36., öngól)
Videoton FC: Kovácsik – Nego, Vinícius, Fiola, Stopira – Hadzic, Szolnoki, Pátkai – Scepovic, Lazovic, Suljic (Géresi 80.)
DVTK: Bukrán – Eperjesi, Karan, Lipták, Jagodinskis, Lőrincz P. – Fülöp I. (Vela 63.), Dausvili, Szalóczy – Ugrai, Novothny (Szarka 78.)

A ráadásban mentett pontot az Újpest

A találkozó elején az Újpest alakított ki több lehetőséget, melyek magukban hordozták a gólszerzés esélyét, egy védelmi hibát kihasználva azonban – Mohl nem tudott rendesen felszabadítani egy beadás után – Zsótér Donát bombagóljával mégis a vendégek szereztek vezetést. Ez annyira megzavarta a lila-fehéreket, hogy kis híján gólt lövettek Lanzafaméval, de az olasz támadó nem bírt egy az egyben Balajczával, igaz, a kapus a támadó lábát is elsodorta a 16-oson belül.

A fordulást követően óriási erőbedobással indultak meg a lila-fehérek az egyenlítés érdekében, és sorozatban alakították ki a helyzeteket, míg a kispestiek gyors kontrákkal próbáltak veszélyeztetni. Éppen ezért kifejezetten izgalmas, lüktető 20-30 percet láthatott a közönség, a hajrára azonban az Újpest kissé elkészült az erejével, így a támadások is alább hagytak. Ennek ellenére a 91. percben egy szöglet utáni kavarodásban az Újpest egyenlíteni tudott, ezzel egy pontot otthon tartott.

Újpest FC – Budapest Honvéd 1-1 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 3130 néző, v.: Kassai
Gól: Angelov (90+1.), illetve Zsótér (27.)
Újpest FC: Balajcza – Heris (Angelov, 82.), Kálnoki-Kis, Mohl, Kecskés – Cseke, Windecker, Balogh, Diarra – Andric (Perovic, 72.), Lázok (Balázs, 64.)
Budapest Honvéd: Gróf – Bobál, Kamber, Baráth – King, Hidi, Gazdag, Zsótér (Koszta, 82.), Holender (Villám, 75.) – Eppel (Kabangu, 74.), Lanzafame.

Idén először nyert otthon az MTK

Negyedóra elteltével a Vasas dolgozta ki az első komoly helyzetet, ezt követően azonban fokozatosan átvette az irányítást a kék-fehér együttes. A folytatásban az MTK futballozott veszélyesebben, különösképpen Kanta szabadrúgásai jelentettek veszélyt, s a félidő végén éppen egy ilyen rögzített szituációból szerezte meg a vezetést a hazai gárda.

A fordulást követően nagyot esett a játék színvonala, ez pedig az MTK-nak kedvezett, amely így könnyedén őrizte meg előnyét. A második félidőben gyakorlatilag nem láthatott érdemi gólszerzési lehetőséget a közönség.

A kék-fehérek idén először gyűjtötték be a három pontot saját közönségük előtt, ráadásul sikerüknek köszönhetően ötpontos előnyre tettek szert az utolsó előtti, már kieső helyen álló Diósgyőrrel szemben.

MTK Budapest – Vasas 1-0 (1-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2971 néző, v.: Bognár
Gól: Ramos (42.)
MTK Budapest: Petkovic – Baki, Poór, Grgic, Vadnai – Vass Á., Kanta J. – Vogyicska (Nikházi, 68.), Kolomojec (Borbély, 90.), Ramos (Gera D., 75.) – Torghelle.
Vasas: Nagy G. – Burmeister, Vaskó, Risztevszki – Szivacski, Korcsmár (Kleisz, 46.), Berecz, Hangya – Remili (Gál B., 61.), Saglik, Ádám (Király B., 68.)

Debrecenben győzött a Paks

Hiába játszott mezőnyfölényben az első félidőben a hazai együttes, a paksiak jól szervezett védelmét gyakorlatilag egyszer sem sikerült feltörnie. A vendégek csak ritkán jutottak el a DVSC tizenhatosának környékére, a félidő végén azonban szabadrúgásból megszerezhették volna a vezetést, ám Danilovic hatalmas bravúrral kiütötte a felső sarokba tartó labdát.

A második félidőben támadóbb szellemben játszott a Paks, amely Haraszti révén a vezetést is megszerezte a 61. percben. A hazaiak rövid időn belül Tőzsér szabadrúgás góljával egyenlítettek. A Paksnak azonban erre is volt válasza, a vendégek a folytatásban ugyanis még kétszer bevették a DVSC kapuját.

Debreceni VSC – Paksi FC 1-3 (0-0)
Nagyerdei Stadion, 3021 néző, v.: Pintér
Gól: Tőzsér (69.), illetve Haraszti (61.), Kulcsár D. (75.), Bartha (84.)        Debreceni VSC: Danilovic – Osváth, Brkovic, Mészáros, Ferenczi – Jovanovic (Könyves, 83.), Tőzsér, Filip (Holman, 61.), Feltscher  – Suk, Chuka (Handzic, 62.)
Paksi FC: Molnár P. – Kulcsár D., Zachán, Gévay, Szabó J. – Papp – Haraszti (Koltai, 78.), Kecskés (Hajdú, 88.), Bertus, Szakály D. – Vernes (Bartha, 71.)

A Ferencváros legyőzte a Haladást

A Ferencváros a nigeri középpályás, Amadou Moutari góljával közvetlenül a kezdés után, már a 14. másodpercben megszerezte a vezetést. Később a Varga Rolanddal szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Gera Zoltán váltotta gólra, a szünet előtt pedig Böde Dániel növelte a különbséget. A csatár a saját térfeléről indult és a tizenhatoson belülről lőtt Király Gábor kapujába.

A második félidőben a szombathelyiek egyre több lehetőséget dolgoztak ki, sikerült is szépíteniük, amikor Jancsó András húsz méterről a hálóba talált, de az egyenlítésre nem volt esélyük

Ferencváros – Haladás 3-1 (3-0)
Groupama Aréna, 6983 néző, v.: Szőts
Gól: Moutari (1.), Gera Z. (20., 11-es), Böde (44.), illetve Jancsó (69.)
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Hüsing, Leandro, Sternberg – Gera Z., Koch (Kleinheisler, 70.) – Moutari, Hajnal (Bognár, 83.), Varga R. (Lovrencsics, 75.) – Böde.
Haladás: Király – Schimmer (Polgár, 60.), Wils, Jagodics M., Bosnjak – Kovács L., Jancsó (Bamgboye, 71.), Mészáros, 84.), Iszlai – Rácz, Williams, Halmosi.

Döntetlen Mezőkövesden

Az első félidő első felében kevés helyzet alakult ki, a hazaiak előtt adódott egy-egy lehetőség, aztán mégis a vendégek kerültek előnybe a játékrész közepén. A folytatásban a mezőkövesdiek igyekeztek megbontani a vendégek védelmét, de nem volt átütőerő a játékukban, s a gyirmótiak a hajrában egy szép ellentámadásból akár növelhették volna az előnyüket.

A fordulás után bő negyedóra elteltével egyenlített a Mezőkövesd, amely azután sokat támadott, több helyzetet is kidolgozott, közel állt a fordításhoz, ám az akciók végén többször sokat vártak, határozatlanok voltak a hazai futballisták, így maradt a pontosztozkodás.

A hazaiak két elvesztett mérkőzés után szereztek ismét pontot.

Mezőkövesd Zsóry FC – Gyirmót FC 1-1 (0-1)
Mezőkövesd, 1518 néző, v.: Farkas
Gól: Molnár (63.), illetve Bojovic (22.)
Mezőkövesd: Dombó – Vági, Hudák, Szeles, Tóth – Farkas, Egerszegi – Molnár, Strestík (Bacelic-Grgic, 57.), Kink (Diallo, 57.) – Veselinovic.
Gyirmót: Sebők – Kiss, Bojovic, Kolcák (Simon A., 63.), Simon Á. – Radeljic, Sebastian, Bori – Tamás – Bebeto (Novák, 68.), Antonov (Csiki, 79.)