Négyből négy magyar döntős a keszthelyi korosztályos ökölvívó Eb-n

Balról jobbra: Pallás,Endre, Károlyi, Petrovics

Balról jobbra: Pallás Szimonetta, Endre Krisztina, Károlyi Gabriella és Petrovics Gabriella

A keszthelyi női junior és ifjúsági  ökölvívó Európa-bajnokságon minden ízlést kielégített a magyar lányok pénteki sikersorozata.

Mind a négy  versenyzőnk nyert és ezzel a szombati döntő részesei. Összesen hét érmet szerzett a csapat a keszthelyi kontinensviadalon, ami minden idők legjobb magyar leány szereplése a korosztályos lány  ökölvívó Eb-k történetében. Az is tény, hogy még soha nem szerepelt négy magyar is a döntőben a női junior és ifjúsági  ökölvívó Európa-bajnokságokon.

A juniorok között Károlyi Gabriella jó kezdés után gyengébb második menetet mutatott be, így tulajdonképpen a harmadikban hozta vissza és nyerte  a meccset az ír Cloe Callanderrel szemben. Szűken, 2-1 arányban győzött a Kaposvári Ring SK öklözője.

Az 54 kg-ban jól ismerte egymást az olasz Manuela Bressan és Endre Krisztina, hiszen az Eb előtt a tatai edzőtáborban közösen készült a magyar és az olasz csapat.  Endre csak a második menetben küzdette le az idegességét, de attól kezdve irányított. 2-1 arányú pontozással került be a döntőbe a Kiskunfélegyháza versenyzője.

66 kilogrammban Petrovics Gabriella sokkal összeszedettebb volt az ír Lauren Kelly ellen, mint az előző mérkőzésén. Akkor még eluralkodott rajta a lámpaláz, de ma a hosszú jobb egyenesekkel kibokszolta az írt. A második menet a dulakodás jegyében zajlott, ami egyik versenyzőnek sem használt, csak az energiáikat fecsérelték. Miután a fárasztás a szívós írnél nem jött be, Petrovics visszatért vívóbokszához és azzal nyert is. Ezzel a Kaposvári Ring SK versenyzője szintén döntős.

Az ifjúsági korosztály 81 kg-os kategóriájában Pallás Szimonetta jelentős fölénybe került Shanei Senay Demircioglu ellen, végül a török öklözőt a második rászámolás után leléptette a mérkőzésvezető.

A keszthelyi Eb előtti örök éremtáblázaton a magyarok 3 ezüst és 11 bronzéremmel álltak. A kérdés az, hogy a Balaton partján ünnepelhetjük-e az első  magyar aranyat vagy aranyakat a korosztályos Eb-k történetében?

Kép és szöveg: Dobor Dezső/MÖSZ