Negyeddöntős a Budapest Honvéd

A bajnoki címvédő Budapest Honvéd házigazdaként 2-1-re legyőzte a másodosztályú BFC Siófokot a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, ezzel továbbjutott.

A siófoki Elek Bence (b) és Tomás Kosút, a Honvéd játékosa a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Budapest Honvéd – BFC Siófok visszavágó mérkőzésen a Bozsik Stadionban. MTI Fotó: Czagány Balázs

A meccs elején Gazdag Dániel szerzett vezetést, majd a második félidőben Baráth Botond két percen belül a saját kapujába és a siófokiak hálójába is betalált.

A kispestiek ellenfele a nyolc között a Debrecen lesz.

Supka Attila: „Ahogyan a siófoki mérkőzést, ezt is nehézzé tettük magunknak. Megvoltak a helyzeteink Siófokon és itt is, hogy az első félidőben, vagy a második félidő elején eldöntsük a továbbjutást. Siófokon a találkozó végén hibáztunk kettőt; ma is jött a hiba a végén és az ellenfél egyenlíteni tudott. Nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük. Az elején a játékunk még rendben volt, volt 3-4 szituáció, amiből nagyobb előnyt szerezhettünk volna, de ehhez jobban kellett volna koncentrálnunk. Sajnos a cseréink sem sikerültek jól, nem lendített a játékunkon a váltás. A célunkat elértük, bejutottunk a következő körbe. Most van két napunk arra, hogy felfrissítsük csapatunkat a Vasas elleni bajnokira. Hétfőtől pedig készülünk a Debrecen elleni kupameccsre, ami nem lesz egyszerű történet. De ahogy a játékosok ma megtettek mindent a továbbjutásért, jövő szerdán is meg fognak tenni mindent. Gazdag Dani azért jött le, hogy pihentessük a hétvégi bajnoki előtt. A gólja szép egyéni teljesítmény volt, ezt kértük tőle, hogy induljon be mélységből. Gazdag Nagy Gerivel nagyon jól megoldotta a védekezést az első félidőben. De összességében nem vagyok elégedett a csapat védekezésével. A felkészülési meccseken nem követtünk el ilyen hibákat, mint például a Siófok elleni meccseken.”