Négygólos vereség az Egyesült Államoktól

USAA harmadik helyért szállhat vízbe vasárnap a magyar női vízilabda-válogatott a világliga Sanghajban zajló szuperdöntőjén, mivel a torna szombati második elődöntőjében négy góllal alulmaradt az Egyesült Államok gárdájával szemben.

A magyar-amerikai összecsapáson az Egyesült Államok szerzett vezetést, ám a balkezes magyar center, Bujka Barbara szinte azonnal egyenlített (1-1). A folytatásban aztán a rivális megmutatta, miért számít jelenleg a női vízilabda messze legjobb csapatának: az olimpiai és világbajnok, a világligában címvédő együttes sorra-rendre betalált, miközben a magyar csapat képtelen volt növelni góljainak számát, részben saját gyámoltalan támadójátéka miatt, részben az ellenfél rendkívül szigorú védekezése, remek blokkolásai következtében – miként az az M4 egyenes közvetítéséből is kitűnt.

A nagyszünetig 6-1-re húzott el az amerikai együttes, amely lankadatlanul hatékony volt, s a kiállítások is őt segítették a mind tanácstalanabbá váló, önbizalomhiánnyal pólózó magyar válogatottal szemben. Nem született magyar gól a harmadik negyedben sem, mégsem lett a vége csúfos vereség, mert a hajrában előbb Keszthelyi Rita – ő kétszer is -, majd Csabai Dóra volt eredményes, így 8-4-es amerikai sikerrel zárult a mérkőzés.

„Nem szolgáltunk rá a győzelemre, az utolsó másfél negyedben mutatott játékunk dacára sem – értékelt Bíró Attila a FINA, a nemzetközi szövetség honlapjának nyilatkozva. – Az Egyesült Államok csapata sokkal jobban pólózott, mint mi, agresszívabb volt, jobban védekezett, s több gólt lőtt az első három negyedben. Utána már csak a szorosabb végeredményért harcoltunk. Előzetesen azt gondoltam, hogy megszorongatjuk majd riválisunkat, de nem így történt.”

FINA női vízilabda Világliga, elődöntő:

Egyesült Államok — Magyarország 8-4 (2-1, 4-0, 2-0, 0-3)
Gól: Maddie Musselman 3, Melissa Seidemann, Fattal, Steffens,  M. Fischer, Williams 1-1, ill. Keszthelyi Rita 2, Bujka, Csabai 1-1.

Kanada – Oroszország 11-10 (3-5, 1-3, 3-2, 4-0)
Gól: Hayley McKelvey 3, Joelle Bekhazi 2, Kyra Christmas 2, Crevier, Emma Wright 2, Krystina Alogbo 1, Shae Fournier 1, ill. Olga Gorbunova 3, Marija Boriszova 2, Jekaterina Prokofjeva 2, Elvina Karimova 1, Darija Rizskova 1, Anasztaszija Szimanovics 1.